Hoppa till sidans innehåll

Resultat från KM

25 AUG 2010 20:21
Ett stort tack till dom som fixade årets KM. Banorna som i år gick i Kolningsbergsskogarna hade Egon klurat ut. Som alla vet är skogarna där upp tuffa och det hade banläggaren utnyttjat full ut. Efter målgång bjöd tjejerna på jättegoda hamburgare.
  • Uppdaterad: 03 OKT 2012 13:36

 

KM 10, Klassresultatlista

2010-08-18


A   2140 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Melker Henriksson Fagersta OK 17:09 0:00
2 Robin Bergstrand Norbergs OK 23:35 6:26
3 Katja Dalén Sala OK 25:23 8:14
4 Axel Andersson Norbergs OK 25:25 8:16
5 Edvin Henriksson Fagersta OK 26:29 9:20
6 Agnes Källström Sala OK 28:06 10:57
7 Oliver Karlsson Norbergs OK 33:25 16:16
8 Filip Norrbom Sala OK 36:00 18:51
9 Elisabeth Sandberg Sala OK 36:17 19:08

B   3150 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Mirjam Dalén Sala OK 23:27 0:00
2 Anton Källström Sala OK 25:02 1:35
3 Karin Hansson Surahammars SOK 35:25 11:58
4 Helena Kronholm Sala OK 36:34 13:07
5 Linnea Lindelöf Sala OK 37:26 13:59
6 John Norrbom Sala OK 44:54 21:27
7 Carl Karlsson Norbergs OK 46:11 22:44
8 Ulla-Karin Aldén Sala OK 61:30 38:03
Erik Aldén Sala OK Ej godk.
Lars-Erik Jernström Norbergs OK Ej godk.

C   3300 meter   20 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 33:35 0:00
2 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 37:35 4:00
3 Jörgen Bergström Norbergs OK 37:54 4:19
4 Lars Helge Wisell Fagersta OK 44:02 10:27
5 Rolf Ekman Sala OK 49:22 15:47
6 Annelie Spolander Norbergs OK 49:40 16:05
7 Evy Johansson Sala OK 49:44 16:09
8 Hans Bergström Norbergs OK 49:47 16:12
9 Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 51:05 17:30
10 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 53:50 20:15
11 Anna Norrbom Sala OK 54:29 20:54
12 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 59:15 25:40
13 Malin Ekman Sala OK 61:04 27:29
14 Erik Bengtsson Sala OK 61:59 28:24
15 Elof Back Fagersta OK 65:37 32:02
16 Leif Sund Norbergs OK 84:11 50:36

D   4260 meter   14 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Stefan Ekman Sala OK 35:28 0:00
2 William Karlsson Norbergs OK 36:43 1:15
3 Martina Karlsson Norbergs OK 38:43 3:15
4 Isak Söderström Sala OK 41:16 5:48
5 Ida Kärnsund Sala OK 42:10 6:42
6 Martin Norrbom Sala OK 43:48 8:20
7 John Gunnarsson Surahammars SOK 44:39 9:11
8 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 50:25 14:57
9 Amanda Elmertoft Norbergs OK 58:47 23:19
10 Sara Andersson Norbergs OK 60:54 25:26
11 Maria Aldén Sala OK 66:12 30:44
Elisabet Fjellander Sala OK Ej godk.
Oskar Karlsson Norbergs OK Ej godk.

E   5160 meter   18 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 35:58 0:00
2 Carl-Erik Berglöv Fagersta OK 48:47 12:49
3 Mårten Källström Sala OK 49:02 13:04
4 Jan-Erik Hellgren Norbergs OK 49:23 13:25
5 Henrik Hellgren Norbergs OK 49:33 13:35
6 Göran Larsson Sala OK 49:43 13:45
7 Viktor Öhlén Surahammars SOK 52:53 16:55
8 Johan Källman Norbergs OK 52:56 16:58
9 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 55:06 19:08
10 Erica Bengtsson Sala OK 56:44 20:46
11 Lena Larsson Sala OK 57:56 21:58
12 Sten-Åke Holmberg Sala OK 60:04 24:06
13 Thomas Henriksson Fagersta OK 60:42 24:44
14 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 61:41 25:43
15 Niklas Olsson Fagersta OK 62:34 26:36
16 Per Norrbom Sala OK 67:03 31:05
17 Jörgen Dalén Sala OK 68:27 32:29
David Söderström Sala OK Ej godk.


Skapad 2010-08-19 20:39:10 med OLA version 4.1.6
Skribent: Jan-Erik Hellgren

 

 Sponsorer2021.jpg

 

Postadress:
Norbergs OK - Orientering
Engelbrektsgatan 73
73831 Norberg

Besöksadress:
NOK-stugan Nordansjö, .
73891 Norberg

Kontakt:
Tel: +4622323475, +4622320419
E-post: This is a mailto link

Se all info