Hoppa till sidans innehåll

NOK 3-dagars avslutades med korv och priser

14 JUN 2011 12:59
Vi fick en härlig avslutning på NOK:s 3-dagars med sol över en stilla sjö. Ett pulsband är upphittat, ring Janne 0705814430. En komplett resultatlista finns nu under läs mer.
  • Uppdaterad: 03 OKT 2012 13:36

         
         
         
Dom lyckliga arragörerna till nästa års 3-dagars blev:  
Mari Andersson      
Sara Andersson      
Catrine Lundkvist      
Egon Lundkvist      
Johan Källman      
         
         
         
         
         
Vid omvänd jaktstart är det först i mål som gäller    
         
  Slutresultat      
         
  Nybörjare      
  Namn Starttid Måltid Sträcktid
1 Frida Andersson 18:07 18:32:17 00:25:17
2 My Isaksson-Blixt (Avesta OK) 18:00 18:32:24 00:32:24
3 Tilde Isaksson-Blixt (Avesta OK) 18:00 18:32:29 00:32:29
4 Axel Andersson 18:16 18:32:34 00:16:34
5 Liv Norberg (Avesta OK) 18:03 18:32:43 00:29:43
6 Elliot Lundberg 18:10 18:36:11 00:26:11
7 Markus Andersson (Surahammars OK) 18:09 18:37:18 00:28:18
8 Lukas Andersson (Surahammars OK) 18:09 18:37:23 00:28:23
9 Edvin Berggren (Surahamamrs OK) 18:09 18:38:02 00:29:02
10 Alfons Berggren (Surahamamrs OK) 18:09 18:39:02 00:30:02
         
         
  Lätta      
  Namn Starttid Måltid Sträcktid
1 Peter Andersson (Surahammars OK) 18:01 18:51:57 00:50:57
2 Gunnar Meller 18:13 18:52:17 00:39:17
3 Matilda Björn 18:27 18:52:57 00:25:57
4 Robin Bergstrand 18:02 18:56:19 00:54:19
5 Sofia Andersson 18:17 19:17:57 01:00:57
         
         
  Kort svår      
  Namn Starttid Måltid Sträcktid
1 Gun-Britt Rosendahl (Fagersta OK) 18:00 19:01:13 01:01:13
2 Einar Berglund (Rembo IK) 18:31 19:08:43 00:37:43
3 Ulrika Backlund 18:36 19:08:52 00:32:52
4 Mats Hållen 18:35 19:08:53 00:33:53
5 Stig-Olof Ståhl (Avesta OK) 18:32 19:08:54 00:36:54
6 Jörgen Bergström 18:40 19:09:34 00:29:34
7 Åke Liljebrand (SK Trim/Virsbo) 18:34 19:09:57 00:35:57
8 Anneli Spolander  18:37 19:12:16 00:35:16
9 Ingemar Nykvist (Rembo IK) 18:17 19:13:04 00:56:04
10 Ingemar Johansson 18:43 19:14:54 00:31:54
11 Bo Sundberg (IFK Hedemora) 18:42 19:15:00 00:33:00
12 Elof Back 18:16 19:15:14 00:59:14
13 Karl Axel Stjernström 18:41 19:15:29 00:34:29
14 Åke Sundberg 18:30 19:16:37 00:46:37
15 Ragnar Eriksson 18:49 19:20:02 00:31:02
16 Hans Bergström 18:44 19:20:35 00:36:35
17 Marianne Einarsson (Fagersta OK) 18:39 19:21:46 00:42:46
18 Ulla Nykvist (Rembo IK) 18:08 19:22:00 01:14:00
19 Ulla Svärdby (Dalaportens OL) 18:06 19:22:28 01:16:28
20 Gurli Back  18:28 19:22:38 00:54:38
21 Ingrid Liljebrand (SK Trim/Virsbo 18:25 19:23:41 00:58:41
22 Lars Wisell 18:38 19:26:42 00:48:42
23 Elisabet Elmertoft 18:54 19:36:19 00:42:19
24 Sussie Lindh 18:58 19:37:38 00:39:38
25 Hans Mårtensson 18:51 19:42:06 00:51:06
26 Elisabet Assarsson (Avesta OK) 18:55 20:01:38 01:06:38
27 Leif Sund 18:26 Utgått  
         
         
  Lång svår      
  Namn Starttid Måltid Sträcktid
1 Marie Andersson 18:00 18:56:54 00:56:54
2 Marie Berggren (Surahammars OK) 18:02 18:57:05 00:55:05
3 Uffe Kjellin (OK Hedströmmen) 18:11 18:58:12 00:47:12
4 Johan Ericsson 18:14 19:04:36 00:50:36
5 Johan Källman 18:20 19:04:45 00:44:45
6 Roger Åsberg 18:27 19:04:56 00:37:56
7 Henrik Hellgren 18:21 19:05:24 00:44:24
8 Marcus Johnsson (Avesta OK) 18:15 19:06:51 00:51:51
9 Ola Jernström 18:37 19:07:14 00:30:14
10 Tommy Carlsson (Hammarby IFOF) 18:33 19:07:40 00:34:40
11 Mats Back 18:23 19:08:42 00:45:42
12 Sara Andersson 18:04 19:08:45 01:04:45
13 David Stadig (SK Trim/Virsbo) 18:26 19:09:28 00:43:28
14 Anders Carlsson (Hammarby IFOF) 18:39 19:09:31 00:30:31
15 Carl-Erik Berglöw (Fagersta OK 18:29 19:09:57 00:40:57
16 Victor Silvermark 18:50 19:18:52 00:28:52
17 Rasmus Elmertoft 18:52 19:23:19 00:31:19
18 Johan Silvermark 18:51 19:34:22 00:43:22
19 Hansi Kraus (Avesta OK) 18:43 19:34:41 00:51:41
         
         
  Resultat dag 2      
         
  Nybörjare      
         
  Namn Tid dag 2    
1 Axel Andersson 15:56:00    
2 Markus Andersson (Surahammars OK) 22:00:00    
3 Alfons Berggren (Surahamamrs OK) 22:02:00    
4 Elliot Lundberg 22:29:00    
5 Frida Andersson 25:36:00    
6 My Isaksson-Blixt (Avesta OK) 30:31:00    
7 Liv Norberg (Avesta OK) 33:12:00    
8 Lukas Andersson (Surahammars OK) 33:45:00    
9 Edvin Berggren (Surahamamrs OK) 33:50:00    
10 Tilde Isaksson-Blixt (Avesta OK) 34:31:00    
         
  Lätta      
         
  Namn Tid dag 2    
1 Matilda Björn 34:45:00    
2 Marina Johansson 42:33:00    
3 Sofia Andersson 42:54:00    
4 Gunnar Meller 46:04:00    
5 Jan Burell 58:18:00    
6 Catrine Lundquist 62:38:00    
7 Emma Johansson 65:32:00    
8 Robin Bergstrand 65:55:00    
9 Peter Andersson (Surahammars OK) 72:30:00    
10 Lars Erik Jernström Utgått    
         
  Kort svår      
         
  Namn Tid dag 2    
1 Ragnar Eriksson 37:47:00    
2 Jörgen Bergström 40:09:00    
3 Bo Sundberg (IFK Hedemora) 44:36:00    
4 Sussie Björkman (Dalaportens OL) 44:37:00    
5 Hans Bergström 45:45:00    
6 Mats Hållen 45:57:00    
7 Lars Wisell 46:48:00    
8 Ingemar Johansson 46:56:00    
9 Åke Liljebrand (SK Trim/Virsbo) 48:47:00    
10 Stig-Olof Ståhl (Avesta OK) 49:54:00    
11 Marianne Einarsson (Fagersta OK) 51:13:00    
12 Karl Axel Stjernström 51:51:00    
13 Anneli Spolander  52:04:00    
14 Åke Sundberg 56:26:00    
15 Hans Mårtensson 56:29:00    
16 Lars-Åke Blomkvist (Rembo IK 58:46:00    
17 Kurt Sander 60:35:00    
18 Einar Berglund (Rembo IK) 60:45:00    
19 Berit Ståhl (Avesta OK) 61:40:00    
20 Per-Olof Einarsson (Fagersta OK) 62:48:00    
21 Bengt Johansson (Rembo IK) 62:52:00    
22 Ingrid Liljebrand (SK Trim/Virsbo 63:36:00    
23 Leif Sund 64:52:00    
24 Marita Stadig (SK Trim/Virsbo) 66:30:00    
25 Ingemar Nykvist (Rembo IK) 67:16:00    
26 Elisabet Assarsson (Avesta OK) 70:29:00    
27 Gurli Back  76:33:00    
28 Sigge Gustavsson (Dalaportens OL) 79:53:00    
29 Birgitta Gustavsson (Dalaportens OL) 84:04:00    
30 Ulla Svärdby (Dalaportens OL) 84:54:00    
31 Elof Back 84:59:00    
32 Ulla Nykvist (Rembo IK) 86:06:00    
33 Gun-Britt Rosendahl (Fagersta OK) 91:28:00    
34 Ivar Gustavsson (Rembo IK) Utgått    
         
  Lång svår      
         
  Namn Tid dag 2    
1 Anders Carlsson (Hammarby IFOF) 38:31:00    
2 Ola Jernström 41:15:00    
3 Tommy Carlsson (Hammarby IFOF) 42:15:00    
4 Johanna Edin 46:41:00    
5 Mats Lundberg (Dalaportens OL) 46:46:00    
6 Lisa Silvermark 47:11:00    
7 Carl-Erik Berglöw (Fagersta OK 48:20:00    
8 David Stadig (SK Trim/Virsbo) 50:40:00    
9 Roger Åsberg 51:51:00    
10 Lalla Dickfors 51:51:00    
11 William Karlsson 52:30:00    
12 Mats Back 55:46:00    
13 Marcus Johnsson (Avesta OK) 56:51:00    
14 Henrik Hellgren 58:44:00    
15 Johan Källman 59:43:00    
16 Johan Ericsson 65:51:00    
17 Uffe Kjellin (OK Hedströmmen) 68:29:00    
18 Ulrika Backlund (Dalaportens OL) 69:39:00    
19 Marie Berggren (Surahammars OK) 77:50:00    
20 Sara Andersson 79:29:00    
21 Marie Andersson 87:11:00    
22 Hansi Kraus (Avesta OK) Ej godkänd    
         
         
  Resultat dag 1      
         
  Nybörjare      
         
  Namn Tid dag 1    
1 Emma Wallin 42:12:00    
2 Thilde Klingberg 42:16:00    
3 Markus Andersson (Surahammars OK) 43:21:00    
4 Elliot Lundberg 44:00:00    
5 Alfons Berggren (Surahamamrs OK) 44:18:00    
6 Linus Jernström 44:49:00    
7 Edvin Berggren (Surahamamrs OK) 47:36:00    
8 Lukas Andersson (Surahammars OK) 48:10:00    
9 Frida Andersson 48:47:00    
10 Liv Norberg (Avesta OK) 51:01:00    
11 Tilde Isaksson-Blixt (Avesta OK) 55:28:00    
12 My Isaksson-Blixt (Avesta OK) 59:07:00    
         
         
  Lätta