Hoppa till sidans innehåll

3-dagars 2007

26 JUN 2007 16:28
Årets etapper gick 18-20 juni vid Romtjärn (1 och 3) och vid Myrsjö i Avesta.Slutsegrare i resp klass blev Kim Bölja, Amanda Elmertoft, Rolf Westberg, Jonas Vikström, K-K OK
  • Uppdaterad: 03 OKT 2012 13:36

Slutsegrare i resp klass blev:

Nybörjare: Kim Bölja, NOK

3 km lätt: Amanda Elmertoft, NOK

3 km svår: Rolf Westberg, SK Trim

5 km: Jonas Vikström, K-K OK

De 58 deltagande löparna erbjöds fina banor i en övervägande fin terräng. Ett extra stort grattis till alla barn och ungdomar som gjorde mycket bra insatser!
Arrangörskommittén för 3-dagars 2007 tackar för förtroendet och hälsar 2008 års arrangörer lycka till. Dessa är: Hans Bergström, Lars-Erik Jernström, Mikael Hjelm-Pettersson, Kerstin Gottfridsson, Catrine Lundquist och Linda Öström.


 

Bana  5 km

 

Placering

Namn

Måltid

Klubb

Sträcktid

1

Jonas Vikström

18:54:47

K-K OK

34:04

2

Niklas Olsson

18:55:18

FOK

47:55

3

Henrik Hellgren

18:55:44

NOK

52:01

4

Thomas Henriksson

18:56:20

FOK

46:36

5

Cecilia Einarsson

18:56:27

OKH

41:33

6

Roger Åsberg

18:56:46

OKH

39:58

7

Thomas Gustafsson

18:58:19

NOK

31:31

8

Carl-Erik Berglöv

19:00:28

FOK

51:44

 

 

 

 

 

 

Leif Markfjärd

 

Avesta OK

44:17

 

Bana  3km svår

 

Placering

Namn

Måltid

Klubb

Sträcktid

1

Rolf Westberg

18:57:33

SK Trim

43:02

2

Elof Back

18:57:56

FOK

47:01

3

Inga-Lill Westberg

18:58:00

SK Trim

49:12

4

Ragnar Eriksson

18:58:38

OKH

32:44

5

Hans Bergström

18:58:55

NOK

33:01

6

Hasse Åström

18:59:05

OKH

38:40

7

Lars-Erik Jernström

19:00:41

NOK

48:47

8

Anita Molinder

19:00:51

FOK

50:19

9

Bengt Lindberg

19:01:33

NOK

55:03

10

Esko Ylinen

19:02:00

SK Trim

62:00

11

Martina Karlsson

19:02:14

NOK

42:31

12

Inge Gottfridsson

19:03:49

NOK

60:17

13

Marianne Einarsson

19:04:19

FOK

46:31

14

K-A Stjernström

19:04:44

OKH

40:20

15

Jan Qvick

19:04:54

SK Trim

49:06

16

Gurli Back

19:05:34

FOK

54:40

 

 

 

 

 

 

Anna Haglund

 

OKH

31:38

 

Mats Hållén

 

SK Trim

38:14

 

Yvonne Eklund

 

Avesta OK

38:16

 

Lars Wisell

 

FOK

38:38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bana  3km lätt

 

Placering

Namn

Måltid

Klubb

Sträcktid

1

Amanda Elmertoft

18:40:08

NOK

31:37

2

Linda Öström

18:45:22

NOK

31:12

3

Erika Mickelsson

18:48:54

Avesta OK

33:26

4

William Karlsson

18:51:03

NOK

42:44

5

Åse Blom

18:51:30

NOK

44:36

6

Birgit Haglund

18:52:30

OKH

52:30

7

Elin ”Rasmus” Öström

18:54:53