NOK:s Nationella Höst, Klassresultatlista

2007-09-23


H85 1630 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tage JohanssonVästerås SOK26:050:00
2Ingvar ArvidssonSäterbygdens OK29:143:09
3Olle LövgrenVästerås SOK36:2110:16
4Anders LinderIFK Hedemora OK37:2611:21
5Sven WåhlbergOK Kåre53:0226:57

H80 1820 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gustav ErikssonHofors OK27:360:00
2Rune BerglindVästerbergslagens OL27:530:17
3Lennart PetterssonSträngnäs-Malmby OL33:095:33

H75 2070 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sture JosefssonOK Kåre20:320:00
2Nils-Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK22:432:11
3Stig GuråsVästerås SOK22:492:17
4Arne WiklundKarlsbyhedens IK28:538:21
5Alf JohanssonVästerås SOK30:049:32
5Gösta MagnussonIFK Hedemora OK30:049:32
7Göthe OlssonKöping-Kolsva OK30:279:55
8Thorwald JanssonVästerbergslagens OL31:2010:48
9Folke ErnstssonVästerbergslagens OL32:0511:33
10Sigge GustafssonDalaportens OL38:3918:07
Altti JärvinenVästerås SOKEj godk.

H70 2260 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Svante NyströmVästerbergslagens OL21:290:00
2Folke NyströmVästerbergslagens OL23:201:51
3Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK23:261:57
4Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen23:312:02
5Karl-Henrik LovangVästerbergslagens OL24:222:53
6Lennart KarlénVästerås SOK27:085:39
7Erik LindbergKarlsbyhedens IK27:285:59
8Bo LöwegrenVästerås SOK27:586:29
9Lars SöderlundHallstahammars OK28:166:47
10Bo KarlssonKöping-Kolsva OK28:196:50
11Janne MånssonLeksands OK28:286:59
12Ulf LindgrenVästerås SOK29:257:56
13Eddy LundqvistHeby Allmänna IF29:448:15
14Bengt JohanssonVästerås SOK31:169:47
15Bengt JohanssonRembo IK34:3913:10
Signar PalmHallstahammars OKEj start
Bengt SwensonSäterbygdens OKEj start
Karl-Åke DahlgrenSvärdsjö IFEj start
Lars EkmanSala OKEj start

H65 2520 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kuno ÖsterlundVästerås SOK20:590:00
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen21:230:24
3Karl JohanssonIFK Hedemora OK21:540:55
4Folke BjörkmanDalaportens OL22:091:10
5Hans AnderssonVästerås SOK23:012:02
6Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK23:462:47
7Stig NordqvistVästerbergslagens OL24:023:03
8Hans MårtenssonDalaportens OL24:063:07
9Kjell MjöbergHallstahammars OK24:273:28
10Folke LindblomHeby Allmänna IF24:393:40
11Jan JohanssonIFK Hedemora OK24:583:59
12Einar BerglundRembo IK25:074:08
13Torbjörn JohanssonOK Norden26:005:01
14Stig KarlssonKöping-Kolsva OK27:196:20
15Torsten DahlströmKvarnsvedens GOIF OK28:287:29
16Hans-Erik HanssonKöping-Kolsva OK30:089:09
17Hans LindqvistOK Hedströmmen30:289:29
18Kurt SandströmSkutskärs OK30:539:54
19Ulf BolinderVästerås SOK31:3710:38
20Tore KangasVästerås SOK34:4613:47
21Kjell G LarssonSöders SOL Tyresö35:5915:00
22Rolf GrällsOK Kåre36:2615:27
23Göran GrundénKvarnsvedens GOIF OK39:0518:06
24Rolf BjärudVästerbergslagens OL40:0319:04
25Lars Åke BlomqvistRembo IK51:2230:23
Rolf WestbergSK Trim/VirsboEj godk.
Stig-Olof StåhlAvesta OKEj godk.
Börje GustavssonHägersta GFEj godk.
Göran BergSundsvalls OKEj start
Bore NybergSäterbygdens OKEj start
Jan-Olof HedbergGagnefs OKEj start
Kurt AnderssonStorviks IFEj start

H60 2780 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK23:490:00
2Leif ErikssonHeby Allmänna IF24:450:56
3Erik JohanssonAvesta OK25:562:07
4Tommy ÖhlingÄrla IF26:252:36
5Börje KarlssonOK Nalle26:402:51
6Paul-Erik GlasbergVästerbergslagens OL26:513:02
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK27:233:34
8Bertil HolmgrenGävle OK29:395:50
9Sören JohanssonOK Norden30:066:17
10Ove VesterbergLycksele IF30:557:06
11Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo32:278:38
12Östen AnderssonVästerbergslagens OL32:438:54
13Rolf KarlssonHallstahammars OK34:1310:24
14Jan RehdinKöping-Kolsva OK35:0911:20
15Kjell FrodinKöping-Kolsva OK35:1811:29
16Ole Kristian SteinbekkenOdal OL35:2811:39
17Rune VikmanVästerås SOK35:3311:44
18Lars-Olov JohanssonVästerbergslagens OL37:3813:49
19Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK39:3515:46
20Mats HållénSK Trim/Virsbo40:2116:32
21Henning WaltgårdDomnarvets GOIF41:2517:36
22Per WestmanAvesta OK46:3122:42
23Mats ThomsonOK Kåre51:4527:56
24Rolf BodinSöderhamns OK60:4136:52
Jörgen BergströmHaninge SOKEj godk.
Kenneth LöfqvistVästerås SOKEj start
Lars JohanssonHägersta GFEj start

H55 3000 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven-Olov WiklundArboga OK24:460:00
2Göran LarssonSala OK27:212:35
3Hans GreijerVästerås SOK27:523:06
4Lars HåkanssonDalaportens OL29:044:18
5Bo-Göran KarlssonAvesta OK29:154:29
6Lars DahlströmVästerbergslagens OL29:214:35
7Ulf KjellinOK Hedströmmen31:106:24
8Peder WickströmArboga OK31:316:45
9Kurt ErikssonVandrarringen34:079:21
10Bo SundbergIFK Hedemora OK35:1610:30
11Sven-Arne FranssonAvesta OK35:5611:10
12Göran SöderströmDomnarvets GOIF38:0013:14
13Bernt ÅströmVästerås SOK38:3713:51
14Lennart LundgrenAvesta OK48:5924:13
Leo JohanssonVandrarringenEj godk.
Mats HemströmGävle OKEj godk.
Åke LarssonOK HedströmmenEj start

H50 3240 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan-Olof BjörklundBjursås OK23:300:00
2Kjell BomanSöderhamns OK27:314:01
3Roy FranssonÄrla IF27:374:07
4Thom SandvikAvesta OK27:484:18
5Lars JanlövIF Åland29:245:54
6Matts HolmgrenVästerås SOK33:3810:08
7Håkan TrollvadSurahammars SOK35:3712:07
Bengt HanssonSäterbygdens OKEj start
Hans-Erik LangVästerbergslagens OLEj start

H45 3340 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan NybergAvesta OK24:180:00
2Anders LundhJärfälla OK26:422:24
3Mikael UtterVästerås SOK26:472:29
4Mats JönssonKorsnäs IF OK27:483:30
5Lars-åke AnderssonArboga OK28:274:09
6Leif MarkfjärdAvesta OK30:045:46
7Stefan MalmbergStora Tuna OK30:476:29
8Thomas LagessonKöping-Kolsva OK32:338:15
9Roger PetterssonÄrla IF32:388:20
10Peter CederlöfVästerås SOK34:069:48
11Leif GustafssonSäterbygdens OK36:5112:33
12Göran BörjeskogOK Tor36:5512:37
13Hans WestmanVästerås SOK38:0013:42
14Mats KälvegrenVästerås SOK40:4616:28
15Mats BirkestålKöping-Kolsva OK41:5717:39

H40 3340 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas HöjsgaardLeksands OK24:240:00
2Ola JernströmDalaportens OL25:060:42
3Anders BrinkmanJärla IF OK25:361:12
4Patrick AnderssonStora Tuna OK26:111:47
5Håkan OlofssonÄrla IF26:352:11
6Jan CarlssonSöders SOL Tyresö27:142:50
7Per BABBE SundströmVästerås SOK27:563:32
8Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK28:344:10
9Mårten KällströmSala OK29:164:52
10Per SandbergSäterbygdens OK30:125:48
11Magnus HerberthsonLinköpings OK30:366:12
12Robert ÖstlundSäterbygdens OK36:3512:11
13Per WadmanVästerås SOK43:5519:31
14Jörgen DalénSala OK51:0226:38
15Thomas UrbyVästerås SOK56:4332:19
Niclas AhlströmVästerås SOKEj godk.
Peter LundbergVästerås SOKEj start
Mikael DavidssonVästerås SOKEj start

H21 4220 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK27:060:00
2Niklas ErikssonVästerbergslagens OL28:381:32
3Marcus HylénOK Kåre29:172:11
4Pär HöökIFK Moras OK29:462:40
5Marcus MattssonIFK Hedemora OK31:544:48
6Per WintherVästerbergslagens OL32:125:06
7Magnus EliassonDomnarvets GOIF33:236:17
8Kjell KlaarSäterbygdens OK33:246:18
9Jonas OlssonOK Roxen33:326:26
10Hans AnderssonVästerbergslagens OL33:336:27
11Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK34:187:12
12Jon LundholmSäterbygdens OK35:258:19
13Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK36:048:58
14Henrik WickströmArboga OK36:519:45
15Jonas SundbergSöderhamns OK37:3710:31
16Magnus LindströmVästerbergslagens OL42:3415:28
17Rickard E. JonforsenHallstahammars OK46:2319:17
18Emil BrynforsVästerbergslagens OL49:2222:16
Lars-Erik CarlssonSurahammars SOKEj start
Tryggve OttossonVästerbergslagens OLEj start
Ulf PerssonVästerbergslagens OLEj start
Henrik ThomsonOK KåreEj start

H16 3240 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik FernlundSäterbygdens OK25:180:00
2Eric BörjeskogOK Tor25:470:29
3Viktor ÖhlénSurahammars SOK26:010:43
4Henrik KlaarSäterbygdens OK26:371:19
5Rikard WadmanVästerås SOK29:334:15
6Kristoffer ArnessonVästerås SOK30:174:59
7Jonathan AnderssonStora Tuna OK32:427:24
8Tobias Olofsson-BierfelÄrla IF33:198:01
9Magnus FranssonÄrla IF33:348:16
10Filip BrynforsVästerbergslagens OL35:3510:17
11Johannes HasesSäterbygdens OK35:5110:33
12Kristoffer MarkfjärdAvesta OK39:4714:29
13Fredrik UrbyVästerås SOK42:0116:43
14Pelle NordforsStora Tuna OK43:1117:53
15Jonas EkskogKvarnsvedens GOIF OK45:0719:49
16Hampus WestmanVästerås SOK85:5360:35
Johan EnglöfKöping-Kolsva OKEj start
Olle CarlssonSöders SOL TyresöEj start

H14 2640 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik RambergHallstahammars OK22:150:00
2Niclas LarssonKöping-Kolsva OK23:341:19
3Rasmus ElmertoftNorbergs OK24:192:04
4Jonathan WintherVästerbergslagens OL26:264:11
5Kasper WestmanVästerås SOK26:404:25
6Erik BjörklundBjursås OK27:345:19
7Viktor LundénAvesta OK27:455:30
8Anton ForsbergVästerås SOK29:036:48
9Daniel DrouggeSäterbygdens OK34:4812:33
10Björn MarkfjärdAvesta OK38:0615:51
11Jan-Rune QvickSK Trim/Virsbo62:3640:21
Albin BlomNorbergs OKEj godk.
Patrik RosendalVästerås SOKEj start
Elias ÖhgrenKarlsbyhedens IKEj start

H12 2180 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar SandbergSäterbygdens OK15:200:00
2Jacob AhlströmVästerås SOK16:160:56
3Andreas SundströmVästerås SOK19:264:06
4Johan WintherVästerbergslagens OL19:334:13
5Emil ÅbergKorsnäs IF OK21:586:38
6André AnderssonVästerbergslagens OL22:046:44
7Linus HolstKarlsbyhedens IK23:278:07
8Leonard BalkVästerås SOK25:009:40
9Anton GustafssonStora Tuna OK26:0510:45
10Mats HasesSäterbygdens OK26:0910:49
11Martin NorrbomSala OK30:0414:44
12Henrik KälvegrenVästerås SOK31:0915:49
13Viktor DjerfVästerbergslagens OL36:0220:42
14Gustav LundhSurahammars SOK36:2721:07
Carl BomanVästerås SOKEj godk.
Sigfrid CarlsonIFK Hedemora OKEj start
Adam LundhSurahammars SOKEj start
Filip EggebladKarlsbyhedens IKEj start
Rasmus LöfgrenStora Tuna OKEj start

H10 1940 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Isak SöderströmSala OK14:070:00
2Anton KällströmSala OK15:081:01
3Lukas DanielssonVästerbergslagens OL17:423:35
4Albin BerggrenSurahammars SOK18:534:46
5Sebastian DanielssonVästerbergslagens OL19:505:43
6Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK20:536:46
7Tinus LindströmVästerbergslagens OL25:5311:46
8Pontus HolstKarlsbyhedens IK26:0311:56
Axel HenrikssonFagersta OKEj start
Jonathan PerssonKarlsbyhedens IKEj start

D75 1630 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa ErikssonHofors OK27:110:00
2Gunborg SundbergKöping-Kolsva OK29:402:29
3Gunborg WåhlbergOK Kåre34:127:01

D70 1820 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK19:550:00
2Berit BäckmanSäterbygdens OK23:133:18
3Dagny AnderssonOK Tjärnen26:226:27
4Laila NygrenSäterbygdens OK26:376:42
5Birgitta GustafssonDalaportens OL26:496:54
6Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo28:228:27
7Ulla SvärdbyDalaportens OL29:379:42
8Eva TurénOK Hedströmmen31:3311:38
9Birgit HaglundOK Hedströmmen34:2814:33
10Gun HolmqvistArboga OK40:5521:00
11Lena SpännarKvarnsvedens GOIF OK42:3122:36
Britta LöwegrenVästerås SOKEj start

D65 2070 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunborg WestinLeksands OK23:060:00
2Maud BengtssonSala OK24:431:37
3Gertrud AsplundVästerås SOK27:284:22
4Gunvor GranathNynäshamns OK27:514:45
5Irma BjärudVästerbergslagens OL29:386:32
6Christina LarssonSöders SOL Tyresö29:406:34
7Anna HellgrenStora Tuna OK30:006:54
8Inger OlssonSala OK31:047:58
9Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo31:128:06
10Siv StamSäterbygdens OK35:5212:46
Birgitta AnderssonStorviks IFEj start

D60 2070 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kari VikerhaugenOdal OL20:020:00
2Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo25:265:24
3Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK27:147:12
4Inga Lisa NordqvistVästerbergslagens OL27:357:33
5Siv FrodinKöping-Kolsva OK36:5916:57
6Inger LundhOK Norden38:5518:53
7Berit StåhlAvesta OK40:2120:19
Margareta LöfqvistVästerås SOKEj godk.

D55 2260 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt ErikssonSala OK22:260:00
2Helena HemströmGävle OK27:575:31
3Solweig PalmAvesta OK28:235:57
4Lena WahssIFK Hedemora OK29:387:12
5Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF34:0811:42
6Evy JohanssonSala OK35:3913:13
7Irene ÖhlingÄrla IF35:5713:31
Annica Lindell LangVästerbergslagens OLEj start
Solvej CarlsonIFK Hedemora OKEj start

D50 2260 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena LarssonSala OK21:490:00
2Ann-Marie YxfeldtIFK Hedemora OK22:470:58
3Gunilla HåkanssonDalaportens OL23:492:00
4Ritva KärkkäinenAvesta OK28:537:04
5Anna-Karin JohanssonVandrarringen31:5010:01
6Carina ErikssonSkutskärs OK35:4013:51
7Gunilla BrusVästerbergslagens OL39:1817:29
8Tanja-Birgit SöderströmSala OK60:2838:39

D45 2520 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne OttossonVästerbergslagens OL24:380:00
2Susanne WelénHallstahammars OK25:451:07
3Mia GustafssonOK Kåre27:172:39
4Annika DavidssonVästerås SOK29:264:48
5Marie LarssonKöping-Kolsva OK32:217:43
6Mona BierfeldtÄrla IF32:468:08
7Titti RudhAvesta OK33:399:01
8Sylvia BroströmOK Hedströmmen42:1017:32
9Christina EnglöfKöping-Kolsva OK44:4420:06

D40 2780 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carina SandbergSäterbygdens OK25:410:00
2Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK28:392:58
3Anita KlaarSäterbygdens OK29:093:28
4Ragnhild SvensVästerbergslagens OL30:455:04
5Catharina JäderbergSundbybergs IK32:447:03
6Anki GustafssonSäterbygdens OK32:477:06
7Berit WetterArboga OK34:258:44
8Elisabeth WestmanVästerås SOK40:4115:00
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK54:0828:27
Inger GunnarssonVästerås SOKEj godk.
Yvonne EklundAvesta OKEj start
Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OKEj start

D35 2780 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika IvarssonLinköpings OK25:580:00
2Annika SundströmVästerås SOK27:071:09
3Therese BjörklundKöping-Kolsva OK27:401:42
4Izabell GrällsOK Kåre29:343:36
5Marie BerggrenSurahammars SOK29:353:37
6Sussie LindhAvesta OK34:478:49
7Lena PetrisiVästerbergslagens OL35:029:04
8Malin WannerAvesta OK39:3013:32

D21 3340 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Cecilia EinarssonOK Hedströmmen28:420:00
2Elin EkIFK Moras OK30:241:42
3Hanna BrusVästerbergslagens OL30:582:16
4Marie-Louise KaipeLeksands OK31:122:30
5Anna HaglundOK Hedströmmen31:513:09
6Martina CraigOK Ravinen33:054:23
7Katarina GoudeIFK Hedemora OK42:1413:32
8Linnea FranssonÄrla IF46:1017:28
9Nina TunanderSäterbygdens OK49:5921:17
10Erica BengtssonSala OK50:0421:22
11Kristel KängsepAvesta OK88:5360:11
Malin BjörkqvistSöders SOL TyresöEj godk.
Anna NygårdVästerås SOKEj start

D18 3000 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martina WelénHallstahammars OK25:450:00
2Ida GreijerVästerås SOK30:404:55
3Frida PalmAvesta OK34:098:24

D16 2780 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Matilda GustafssonStora Tuna OK24:530:00
2Linn GrällsOK Kåre27:092:16
3Filippa LundbergVästerås SOK27:472:54
4Maria BjörklundBjursås OK30:125:19
5Carolina MikaelsdotterVästerås SOK31:396:46
6Anna BirkestålKöping-Kolsva OK32:167:23
7Sandra JohanssonVästerås SOK32:347:41
8Sandra BurénKöping-Kolsva OK35:3210:39
9Hanna HolmgrenVästerås SOK45:5120:58
10Malin EkmanSala OK64:2239:29
Anna RostVästerås SOKEj start
My OttossonVästerbergslagens OLEj start
Amanda UtterVästerås SOKEj start
Johanna MikkeläOK HedströmmenEj start

D14 2640 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin CarlssonJärla IF OK21:100:00
2Madeleine AhlströmVästerås SOK26:415:31
3Martina KarlssonNorbergs OK27:055:55
4Linda ÖströmNorbergs OK28:046:54
5Johanna LarssonKöping-Kolsva OK29:448:34
6Hanna UrbyVästerås SOK30:088:58
7Frida SandbergSäterbygdens OK30:129:02
8Maria AnderssonVästerbergslagens OL30:509:40
9Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK31:089:58
10Sara AnderssonNorbergs OK32:0110:51
11Hanna KlaarSäterbygdens OK33:2812:18
12Matilda RylanderStora Tuna OK34:5513:45
13Åsa RambergHallstahammars OK36:2415:14
14Ebele LiljaSala OK41:5920:49
15Evelina PerssonKarlsbyhedens IK43:2422:14
16Ida KärnsundSala OK47:4726:37
Tove OttossonVästerbergslagens OLEj start

D12 2180 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnea MalmbergStora Tuna OK19:270:00
2Matilda DammvikStora Tuna OK21:071:40
3Amanda ElmertoftNorbergs OK22:162:49
4Anna BjörklundBjursås OK22:513:24
5Elin ÖströmNorbergs OK28:078:40
6Maja NybergSäterbygdens OK34:3715:10
Elina ArvidssonSäterbygdens OKEj start
Erika MickelsonAvesta OKEj start
Johanna EklundAvesta OKEj start

D10 1940 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lovisa JonssonHallstahammars OK18:050:00
2Jonna JungåkerKorsnäs IF OK19:071:02
3Emma EngholmAvesta OK22:214:16
4Mirjam DalénSala OK23:215:16
5Amanda DanielsAvesta OK23:255:20
6Klara PetrisiVästerbergslagens OL23:485:43
7Caroline RenströmHallstahammars OK25:467:41
8Ella ErikssonSala OK26:158:10
9Cecilia DjerfVästerbergslagens OL53:3735:32

U4 2640 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Josefin RostVästerås SOK39:360:00
Moa GrällsOK KåreEj start

U3 2180 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa SvensVästerbergslagens OL63:200:00
Linnea PetrisiVästerbergslagens OLEj start

U2 1940 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan RambergHallstahammars OK20:070:00
2Lisa DammvikStora Tuna OK23:533:46
3Ellen SvensVästerbergslagens OL26:426:35
4Amanda LundhSurahammars SOK28:358:28
5Elin PetterssonSurahammars SOK28:378:30
6Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK28:518:44
7Karin JäderbergRotebro IS OK30:2810:21
Emil ArvidssonSäterbygdens OKEj start

U1 1460 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK13:440:00
2Tindra JernströmAvesta OK16:252:41
3Cornelia LundénAvesta OK18:004:16
4Hanna DanielsAvesta OK19:155:31
5Anton EngholmAvesta OK21:257:41
6Fanny WallAvesta OK21:307:46
7Felicia WallAvesta OK21:327:48
8Robin BergstrandNorbergs OK22:589:14
9Erik PetterssonSurahammars SOK23:079:23
10Axelina JonssonAvesta OK24:2110:37
11Linnea NybergSäterbygdens OK24:2510:41
12Melker HenrikssonFagersta OK27:1213:28
13Mikaela Sköld-NilssonAvesta OK39:0925:25

INSKOLNING 1460 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Andreas LiljebrandSK Trim/VirsboGodkänd
Axel AnderssonNorbergs OKGodkänd
Edvin HenrikssonFagersta OKGodkänd
Emil AhlströmVästerås SOKGodkänd
Gustav JonssonHallstahammars OKGodkänd
Hannes PetterssonVästerbergslagens OLGodkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLGodkänd
Karolina DjerfVästerbergslagens OLGodkänd
Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IFGodkänd
Olivia FröbergOK RoxenGodkänd
Pontus Olofsson BierfeldtÄrla IFGodkänd
Samuel JonssonHallstahammars OKGodkänd
Sigrid FröbergOK RoxenGodkänd

ÖPPEN 1 1940 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1August OlssonKlubblös34:020:00

ÖPPEN 2 2180 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sture WestinHofors OK28:100:00
2Johan WannerAvesta OK32:234:13
3Birgitta WestmanAvesta OK33:355:25
4André ForsbergSala OK34:095:59
5Susanna RonkainenKlubblös38:3210:22
Gunilla Nilsson-SköldAvesta OKEj godk.

ÖPPEN 4 2640 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jenny Lind-ÖhgrenKarlsbyhedens IK33:200:00
2Lina SöderkvistSäterbygdens OK34:130:53
3Sara ForsbergAvesta OK34:381:18
4Suzanne Hammarin-JonssonAvesta OK35:442:24
5Lena WallinderVästerås SOK49:3916:19
6Olle JonssonLudvika OK51:2718:07
7Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK52:5919:39
8Elisabeth StödemanHallstahammars OK56:3623:16
9Anneli HolmqvistAvesta OK61:3628:16
10Monica LundénAvesta OK61:3828:18
11Hanne AnderssonVästerbergslagens OL63:4230:22
12Arne JohanssonSala OK68:3635:16
13Ann-Christin HedbergKarlsbyhedens IK83:1849:58
14Christer ArewångOK Måsen84:0150:41
Inger PetterssonIFK Hedemora OKEj godk.

ÖPPEN 7 3000 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karolina A. HöjsgaardDomnarvets GOIF23:320:00
2Thomas NilssonStora Tuna OK26:393:07
3Kenneth JanssonSala OK28:535:21
4Per AnderssonNorbergs OK30:056:33
5Christer JonssonHallstahammars OK32:479:15
6Anders NybergSäterbygdens OK33:289:56
7Helen LiljebrandSK Trim/Virsbo34:0510:33
8Anna-Karin GustafssonStora Tuna OK34:2110:49
9Karin WestholmVästerås SOK34:2510:53
10Kurt ElvénVästerås SOK37:5014:18
11Rolf EkmanSala OK38:1914:47
12Malena AhlströmVästerås SOK38:2114:49
13Tomas VestmanVästerås SOK38:4415:12
14Åke RylanderStora Tuna OK39:2515:53
15Jan QvickSK Trim/Virsbo39:4016:08
16Gun JanssonSala OK40:2916:57
17Lena BrynforsVästerbergslagens OL42:4419:12
18Inger NordforsStora Tuna OK46:2422:52
19Anna FröbergOK Roxen46:4723:15
20Mats ErikssonOK Norden49:3426:02
21Mats KåbergKöping-Kolsva OK50:3327:01

ÖPPEN 8 4220 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christer CarlssonAlfta-Ösa OK30:500:00
2Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK32:261:36
3Joakim AhlströmVästerås SOK35:384:48
4Lars ÖhgrenKarlsbyhedens IK36:315:41
5Dan HedblomDalaportens OL37:436:53
6Stefan BjurstedtHallstahammars OK38:357:45
7Karin StåhlOK Kåre41:5811:08
8David ShearerVästerbergslagens OL43:0612:16
9Daniel BjörnbergVästerås SOK44:2813:38
10Owe EekKöping-Kolsva OK46:1715:27
11Ulf SvedestamEskilstuna OL46:2315:33
12Stefan ErikssonVästerås SOK54:1223:22
13Lars JohanssonAvesta OK55:1224:22
14Helena HolmbergKöping-Kolsva OK67:4336:53
15Per NybonsKlubblös71:2840:38
16Nils Erik UnnerudSäterbygdens OK93:0362:13


Skapad 2007-09-23 13:51:09 med OLA version 3.5.1