NOK:s Nationella Höst, Startlista

2007-09-23


H85    1630 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39845   Olle Lövgren Västerås SOK 10:32
  10900   Ingvar Arvidsson Säterbygdens OK 10:34
  38812   Tage Johansson Västerås SOK 10:36
  39789   Sven Wåhlberg OK Kåre 10:38
  30429   Anders Linder IFK Hedemora OK 10:40


H80    1820 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38901   Rune Berglind Västerbergslagens OL 10:59
  36274   Lennart Pettersson Strängnäs-Malmby OL 11:01
  28011   Gustav Eriksson Hofors OK 11:03


H75    2070 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39631   Stig Gurås Västerås SOK 10:40
  15600   Nils-Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 10:42
  28864   Sture Josefsson OK Kåre 10:44
  39755   Sigge Gustafsson Dalaportens OL 10:46
  37090   Folke Ernstsson Västerbergslagens OL 10:48
  409874   Altti Järvinen Västerås SOK 10:50
  18940   Göthe Olsson Köping-Kolsva OK 10:52
  43463   Gösta Magnusson IFK Hedemora OK 10:54
  37264   Arne Wiklund Karlsbyhedens IK 10:56
  244861   Alf Johansson Västerås SOK 10:58
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 11:00


H70    2260 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39857   Bo Löwegren Västerås SOK 10:37
  25316   Lars Söderlund Hallstahammars OK 10:39
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 10:41
  38471   Erik Lindberg Karlsbyhedens IK 10:43
  259080   Eddy Lundqvist Heby Allmänna IF 10:45
  403988   Lennart Karlén Västerås SOK 10:47
  37094   Folke Nyström Västerbergslagens OL 10:49
  261564   Janne Månsson Leksands OK 10:51
  47052   Bengt Swenson Säterbygdens OK 10:53
  38359   Bengt Johansson Västerås SOK 10:55
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 10:57
  37288   Karl-Åke Dahlgren Svärdsjö IF 10:59
  205298   Bengt Johansson Rembo IK 11:01
  304982   Svante Nyström Västerbergslagens OL 11:03
  38840   Ulf Lindgren Västerås SOK 11:05
  25095   Karl-Henrik Lovang Västerbergslagens OL 11:07
  25302   Signar Palm Hallstahammars OK 11:09
  43448   Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 11:11
  16887   Lars Ekman Sala OK 11:13


H65    2520 meter    32 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  402710   Stig Karlsson Köping-Kolsva OK 10:18
  343568   Hans Lindqvist OK Hedströmmen 10:20
  42913   Göran Grundén Kvarnsvedens GOIF OK 10:22
  259099   Folke Lindblom Heby Allmänna IF 10:24
  12053   Börje Gustavsson Hägersta GF 10:26
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 10:28
  15416   Göran Berg Sundsvalls OK 10:30
  28861   Rolf Grälls OK Kåre 10:32
  43155   Stig-Olof Ståhl Avesta OK 10:34
  205300   Lars Åke Blomqvist Rembo IK 10:36
  30092   Kjell G Larsson Söders SOL Tyresö 10:38
  409867   Tore Kangas Västerås SOK 10:40
  33805   Jan-Olof Hedberg Gagnefs OK 10:42
  30452   Jan Johansson IFK Hedemora OK 10:44
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 10:46
  37400   Stig Nordqvist Västerbergslagens OL 10:48
  30431   Karl Johansson IFK Hedemora OK 10:50
  27327   Bore Nyberg Säterbygdens OK 10:52
  262184   Kurt Andersson Storviks IF 10:54
  29794   Hans-Erik Hansson Köping-Kolsva OK 10:56
  37137   Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 10:58
  590308   Einar Berglund Rembo IK 11:00
  39641   Hans Andersson Västerås SOK 11:02
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 11:04
  15300   Torsten Dahlström Kvarnsvedens GOIF OK 11:06
  10243   Kurt Sandström Skutskärs OK 11:08
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 11:10
  217156   Ulf Bolinder Västerås SOK 11:12
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 11:14
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 11:16
  939911   Torbjörn Johansson OK Norden 11:18
  229281   Folke Björkman Dalaportens OL 11:20


H60    2780 meter    27 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  342891   Per Westman Avesta OK 10:29
  408754   Ove Vesterberg Lycksele IF 10:31
  23288   Ole Kristian Steinbekken Odal OL, NOR 10:33
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 10:35
  39965   Rune Vikman Västerås SOK 10:37
  36224   Sören Johansson OK Norden 10:39
  38027   Bertil Holmgren Gävle OK 10:41
  37335   Paul-Erik Glasberg Västerbergslagens OL 10:43
  25306   Rolf Karlsson Hallstahammars OK 10:45
  262331   Mats Thomson OK Kåre 10:47
  18941   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 10:49
  30859   Jörgen Bergström Haninge SOK 10:51
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 10:53
  36985   Lars-Olov Johansson Västerbergslagens OL 10:55
  12055   Lars Johansson Hägersta GF 10:57
  25078   Åke Liljebrand SK Trim/Virsbo 10:59
  33855   Henning Waltgård Domnarvets GOIF 11:01
  581245   Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 11:03
  214398   Erik Johansson Avesta OK 11:05
  351144   Börje Karlsson OK Nalle 11:07
  25088   Mats Hållén SK Trim/Virsbo 11:09
  262272   Rolf Bodin Söderhamns OK 11:11
  362052   Kjell Frodin Köping-Kolsva OK 11:13
  39759   Kenneth Löfqvist Västerås SOK 11:15
  403103   Leif Eriksson Heby Allmänna IF 11:17
  37236   Östen Andersson Västerbergslagens OL 11:19
  25699   Tommy Öhling Ärla IF 11:21


H55    3000 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39658   Hans Greijer Västerås SOK 09:58
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 10:00
  501209   Göran Larsson Sala OK 10:02
  43484   Lars Håkansson Dalaportens OL 10:04
  520410   Åke Larsson OK Hedströmmen 10:06
  256698   Sven-Arne Fransson Avesta OK 10:08
  33871   Göran Söderström Domnarvets GOIF 10:10
  43449   Bo Sundberg IFK Hedemora OK 10:12
  39768   Bo-Göran Karlsson Avesta OK 10:14
  240259   Kurt Eriksson Vandrarringen 10:16
  259235   Sven-Olov Wiklund Arboga OK 10:18
  18840   Mats Hemström Gävle OK 10:20
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:22
  259153   Peder Wickström Arboga OK 10:24
  36307   Lars Dahlström Västerbergslagens OL 10:26
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 10:28
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 10:30


H50    3240 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  202269   Matts Holmgren Västerås SOK 10:40
  261408   Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 10:42
  27316   Bengt Hansson Säterbygdens OK 10:44
  263381   Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:46
  259345   Lars Janlöv IF Åland, FIN 10:48
  36764   Kjell Boman Söderhamns OK 10:50
  43057   Thom Sandvik Avesta OK 10:52
  243882   Roy Fransson Ärla IF 10:54
  306703   Håkan Trollvad Surahammars SOK 10:56


H45    3340 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  205359   Mikael Utter Västerås SOK 10:56
  228064   Mats Kälvegren Västerås SOK 10:58
  27629   Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:00
  209078   Thomas Lagesson Köping-Kolsva OK 11:02
  214391   Leif Markfjärd Avesta OK 11:04
  43047   Anders Lundh Järfälla OK 11:06
  259155   Lars-åke Andersson Arboga OK 11:08
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 11:10
  228045   Hans Westman Västerås SOK 11:12
  47089   Leif Gustafsson Säterbygdens OK 11:14
  304058   Roger Pettersson Ärla IF 11:16
  18904   Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 11:18
  36683   Göran Börjeskog OK Tor 11:20
  38188   Peter Cederlöf Västerås SOK 11:22
  33749   Stefan Malmberg Stora Tuna OK 11:24


H40    3340 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44499   Patrick Andersson Stora Tuna OK 10:01
  217155   Peter Lundberg Västerås SOK 10:03
  306417   Håkan Olofsson Ärla IF 10:05
  36345   Magnus Herberthson Linköpings OK 10:07
  341376   Mårten Källström Sala OK 10:09
  249151   Thomas Urby Västerås SOK 10:11
  670918   Thomas Höjsgaard Leksands OK 10:13
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 10:15
  27329   Per Sandberg Säterbygdens OK 10:17
  39782   Per BABBE Sundström Västerås SOK 10:19
  44487   Robert Östlund Säterbygdens OK 10:21
  30960   Anders Brinkman Järla IF OK 10:23
  408503   Jan Carlsson Söders SOL Tyresö 10:25
  39145   Niclas Ahlström Västerås SOK 10:27
  660703 943 Ola Jernström Dalaportens OL 10:29
  42905   Christer Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 10:31
  651115   Jörgen Dalén Sala OK 10:33
  208528   Per Wadman Västerås SOK 10:35


H21    4220 meter    22 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304968   Emil Brynfors Västerbergslagens OL 09:52
  355705 757 Jonas Sundberg Söderhamns OK 09:54
  208662   Jonas Olsson OK Roxen 09:56
  352067   Magnus Eliasson Domnarvets GOIF 09:58
  18891   Örjan Pettersson Tjällmo-Godegårds OK 10:00
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 10:02
  43451 677 Marcus Mattsson IFK Hedemora OK 10:04
  710403   Niklas Eriksson Västerbergslagens OL 10:06
  25091   Pär Höök IFK Moras OK 10:08
  790524   Henrik Thomson OK Kåre 10:10
  777801   Henrik Wickström Arboga OK 10:12
  18892 446 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:14
  44610   Ulf Persson Västerbergslagens OL 10:16
  44700   Jon Lundholm Säterbygdens OK 10:18
  229550   Per Winther Västerbergslagens OL 10:20
  23394   Rickard E. Jonforsen Hallstahammars OK 10:22
  27317   Kjell Klaar Säterbygdens OK 10:24
  262610   Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 10:26
  14025   Ronnie Samor Tjällmo-Godegårds OK 10:28
  304967   Magnus Lindström Västerbergslagens OL 10:30
  39593   Lars-Erik Carlsson Surahammars SOK 10:32
  362035   Marcus Hylén OK Kåre 10:34


H16    3240 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306419 1079 Tobias Olofsson-Bierfel Ärla IF 09:57
  304985   Filip Brynfors Västerbergslagens OL 09:59
  306698   Viktor Öhlén Surahammars SOK 10:01
  208094   Fredrik Urby Västerås SOK 10:03
  930322   Jonathan Andersson Stora Tuna OK 10:05
  214337   Kristoffer Markfjärd Avesta OK 10:07
  37368   Johan Englöf Köping-Kolsva OK 10:09
  43446   Johannes Hases Säterbygdens OK 10:11
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 10:13
  306427 1081 Magnus Fransson Ärla IF 10:15
  920421   Olle Carlsson Söders SOL Tyresö 10:17
  306632   Rikard Wadman Västerås SOK 10:19
  920503   Eric Börjeskog OK Tor 10:21
  44522   Erik Fernlund Säterbygdens OK 10:23
  920903   Kristoffer Arnesson Västerås SOK 10:25
  42906   Jonas Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 10:27
  910617   Pelle Nordfors Stora Tuna OK 10:29
  44486   Henrik Klaar Säterbygdens OK 10:31


H14    2640 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
131 409886   Daniel Drougge Säterbygdens OK 10:47
132 208901   Rasmus Elmertoft Norbergs OK 10:49
133 39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 10:51
134     Vakant Vakant 10:53
135 351450   Jan-Rune Qvick SK Trim/Virsbo 10:55
136 214310   Björn Markfjärd Avesta OK 10:57
137 347310   Anton Forsberg Västerås SOK 10:59
138 263390   Erik Björklund Bjursås OK 11:01
139 256603   Viktor Lundén Avesta OK 11:03
140     Vakant Vakant 11:05
141 352585   Elias Öhgren Karlsbyhedens IK 11:07
142 228919   Jonathan Winther Västerbergslagens OL 11:09
143 241588   Patrik Rosendal Västerås SOK 11:11
144     Vakant Vakant 11:13
145 344418   Kasper Westman Västerås SOK 11:15
146     Vakant Vakant 11:17
147 402715   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 11:19
148 348050   Albin Blom Norbergs OK 11:21


H12    2180 meter    22 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
161 231308   Viktor Djerf Västerbergslagens OL 09:50
162 343997   Gustav Lundh Surahammars SOK 09:52
163 343094   Adam Lundh Surahammars SOK 09:54
164 950903   Anton Gustafsson Stora Tuna OK 09:56
165 409484   Filip Eggeblad Karlsbyhedens IK 09:58
166 304987   André Andersson Västerbergslagens OL 10:00
167 341371   Martin Norrbom Sala OK 10:02
168     Vakant Vakant 10:04
169 225697   Andreas Sundström Västerås SOK 10:06
170 351511   Linus Holst Karlsbyhedens IK 10:08
171 343751   Leonard Balk Västerås SOK 10:10
172     Vakant Vakant 10:12
173 302698   Sigfrid Carlson IFK Hedemora OK 10:14
174 228963   Johan Winther Västerbergslagens OL 10:16
175 228069   Henrik Kälvegren Västerås SOK 10:18
176 352053   Rasmus Löfgren Stora Tuna OK 10:20
177 344144   Carl Boman Västerås SOK 10:22
178     Vakant Vakant 10:24
179 30427   Mats Hases Säterbygdens OK 10:26
180     Vakant Vakant 10:28
181 47090   Oskar Sandberg Säterbygdens OK 10:30
182 241574   Jacob Ahlström Västerås SOK 10:32


H10    1940 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234544   Sebastian Danielsson Västerbergslagens OL 10:22
  228950   Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 10:24
  244769   Axel Henriksson Fagersta OK 10:26
      Vakant Vakant 10:28
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 10:30
  351507   Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 10:32
  20310   Tinus Lindström Västerbergslagens OL 10:34
      Vakant Vakant 10:36
  227203   Isak Söderström Sala OK 10:38
  351504   Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 10:40
      Vakant Vakant 10:42
  244870   Pontus Holst Karlsbyhedens IK 10:44
      Vakant Vakant 10:46
  225362   Anton Källström Sala OK 10:48


D75    1630 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38326   Gunborg Wåhlberg OK Kåre 10:15
  28012   Inga-Lisa Eriksson Hofors OK 10:17
  18947   Gunborg Sundberg Köping-Kolsva OK 10:19


D70    1820 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44484   Laila Nygren Säterbygdens OK 10:38
  354319   Eva Turén OK Hedströmmen 10:40
  39754   Ulla Svärdby Dalaportens OL 10:42
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 10:44
  27318   Berit Bäckman Säterbygdens OK 10:46
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 10:48
  39875   Britta Löwegren Västerås SOK 10:50
  42914   Lena Spännar Kvarnsvedens GOIF OK 10:52
  25317   Gun Holmqvist Arboga OK 10:54
  39756   Birgitta Gustafsson Dalaportens OL 10:56
  351005   Dagny Andersson OK Tjärnen 10:58
  343579   Birgit Haglund OK Hedströmmen 11:00


D65    2070 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44485   Siv Stam Säterbygdens OK 10:18
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 10:20
  16902   Inger Olsson Sala OK 10:22
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 10:24
  36141   Gunvor Granath Nynäshamns OK 10:26
  262790   Birgitta Andersson Storviks IF 10:28
  306402   Gertrud Asplund Västerås SOK 10:30
  14865   Anna Hellgren Stora Tuna OK 10:32
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 10:34
  30093   Christina Larsson Söders SOL Tyresö 10:36
  16901   Maud Bengtsson Sala OK 10:38


D60    2070 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  212578   Siv Frodin Köping-Kolsva OK 11:04
  25085   Ingrid Liljebrand SK Trim/Virsbo 11:06
  20102   Kari Vikerhaugen Odal OL, NOR 11:08
  37441   Inga Lisa Nordqvist Västerbergslagens OL 11:10
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 11:12
  36680   Inger Lundh OK Norden 11:14
  18949   Monica Törnkvist Köping-Kolsva OK 11:16
  43156   Berit Ståhl Avesta OK 11:18


D55    2260 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19013   Annica Lindell Lang Västerbergslagens OL 09:59
  33883   Elisabeth Lindholm Domnarvets GOIF 10:01
  16893   Evy Johansson Sala OK 10:03
  38482   Solweig Palm Avesta OK 10:05
  43456   Lena Wahss IFK Hedemora OK 10:07
  16904   Britt Eriksson Sala OK 10:09
  25698   Irene Öhling Ärla IF 10:11
  43475   Solvej Carlson IFK Hedemora OK 10:13
  36185   Helena Hemström Gävle OK 10:15


D50    2260 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19052   Gunilla Brus Västerbergslagens OL 10:19
  571015   Lena Larsson Sala OK 10:21
  43483   Gunilla Håkansson Dalaportens OL 10:23
  408705   Carina Eriksson Skutskärs OK 10:25
  344104   Tanja-Birgit Söderström Sala OK 10:27
  30441   Ann-Marie Yxfeldt IFK Hedemora OK 10:29
  37160   Ritva Kärkkäinen Avesta OK 10:31
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 10:33


D45    2520 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  402708   Christina Englöf Köping-Kolsva OK 10:01
  259191   Sylvia Broström OK Hedströmmen 10:03
  258676   Susanne Welén Hallstahammars OK 10:05
  262603   Marianne Ottosson Västerbergslagens OL 10:07
  306418   Mona Bierfeldt Ärla IF 10:09
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 10:11
  249504   Titti Rudh Avesta OK 10:13
  19438   Mia Gustafsson OK Kåre 10:15
  242330   Marie Larsson Köping-Kolsva OK 10:17


D40    2780 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47068   Anita Klaar Säterbygdens OK 10:40
  231178   Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:42
  19448   Catharina Jäderberg Sundbybergs IK 10:44
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 10:46
  27328   Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:48
  42904   Siv Dahlström Kvarnsvedens GOIF OK 10:50
  249599   Yvonne Eklund Avesta OK 10:52
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:54
  259250   Berit Wetter Arboga OK 10:56
  350505   Anki Gustafsson Säterbygdens OK 10:58
  14968   Eva-Lotta Löfgren Stora Tuna OK 11:00
  38462   Ragnhild Svens Västerbergslagens OL 11:02


D35    2780 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244823   Annika Ivarsson Linköpings OK 10:23
  42989   Izabell Grälls OK Kåre 10:25
  37447   Lena Petrisi Västerbergslagens OL 10:27
  249554   Malin Wanner Avesta OK 10:29
  18948   Therese Björklund Köping-Kolsva OK 10:31
  701108   Sussie Lindh Avesta OK 10:33
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 10:35
  25311   Marie Berggren Surahammars SOK 10:37


D21    3340 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  720509 443 Anna Nygård Västerås SOK 10:33
  502003 794 Malin Björkqvist Söders SOL Tyresö 10:35
  26916   Marie-Louise Kaipe Leksands OK 10:37
  37451   Elin Ek IFK Moras OK 10:39
  16907   Erica Bengtsson Sala OK 10:41
  791122 131 Cecilia Einarsson OK Hedströmmen 10:43
  30435   Katarina Goude IFK Hedemora OK 10:45
  342362   Kristel Kängsep Avesta OK 10:47
  18963   Martina Craig OK Ravinen 10:49
  27195 194 Anna Haglund OK Hedströmmen 10:51
  306428   Linnea Fransson Ärla IF 10:53
  19009 159 Hanna Brus Västerbergslagens OL 10:55
  27320   Nina Tunander Säterbygdens OK 10:57


D18    3000 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  354722 559 Ida Greijer Västerås SOK 10:35
  38657 583 Frida Palm Avesta OK 10:37
  25333   Martina Welén Hallstahammars OK 10:39


D16    2780 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207509   Amanda Utter Västerås SOK 10:58
  403985   Hanna Holmgren Västerås SOK 11:00
  43741   Matilda Gustafsson Stora Tuna OK 11:02
  402703   Sandra Burén Köping-Kolsva OK 11:04
  202286   Carolina Mikaelsdotter Västerås SOK 11:06
  910516   Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 11:08
  234516   Sandra Johansson Västerås SOK 11:10
  263394   Maria Björklund Bjursås OK 11:12
  262607   My Ottosson Västerbergslagens OL 11:14
  920404   Filippa Lundberg Västerås SOK 11:16
  263627   Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 11:18
  226222   Malin Ekman Sala OK 11:20
  340270   Anna Rost Västerås SOK 11:22
  910126   Linn Grälls OK Kåre 11:24


D14    2640 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
61 27341   Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:21
62     Vakant Vakant 10:23
63 402711   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 10:25
64 42907   Linnea Ekskog Kvarnsvedens GOIF OK 10:27
65 341593   Sara Andersson Norbergs OK 10:29
66 241518   Madeleine Ahlström Västerås SOK 10:31
67 304980   Maria Andersson Västerbergslagens OL 10:33
68 47076   Hanna Klaar Säterbygdens OK 10:35
69 940502   Malin Carlsson Järla IF OK 10:37
70     Vakant Vakant 10:39
71 262606   Tove Ottosson Västerbergslagens OL 10:41
72 351503   Evelina Persson Karlsbyhedens IK 10:43
73     Vakant Vakant 10:45
74 348047   Martina Karlsson Norbergs OK 10:47
75     Vakant Vakant 10:49
76 348046   Linda Öström Norbergs OK 10:51
77 39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 10:53
78 244259   Hanna Urby Västerås SOK 10:55
79 940805   Matilda Rylander Stora Tuna OK 10:57


D12    2180 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
81     Vakant Vakant 10:59
82 409890   Maja Nyberg Säterbygdens OK 11:01
83 249548   Johanna Eklund Avesta OK 11:03
84 243427   Amanda Elmertoft Norbergs OK 11:05
85     Vakant Vakant 11:07
86 27306   Elina Arvidsson Säterbygdens OK 11:09
87     Vakant Vakant 11:11
88 355520   Linnea Malmberg Stora Tuna OK 11:13
89 263399   Anna Björklund Bjursås OK 11:15
90 342840   Erika Mickelson Avesta OK 11:17
91 205387   Matilda Dammvik Stora Tuna OK 11:19
92     Vakant Vakant 11:21
93 348048   Elin Öström Norbergs OK 11:23


D10    1940 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234458   Cecilia Djerf Västerbergslagens OL 09:54
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 09:56
  244278   Caroline Renström Hallstahammars OK 09:58
      Vakant Vakant 10:00
  341968   Emma Engholm Avesta OK 10:02
  258630   Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 10:04
  228912   Klara Petrisi Västerbergslagens OL 10:06
      Vakant Vakant 10:08
  249542   Amanda Daniels Avesta OK 10:10
  234723   Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:12
      Vakant Vakant 10:14
  344119   Ella Eriksson Sala OK 10:16
      Vakant Vakant 10:18


U4    2640 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347467   Josefin Rost Västerås SOK  
  403606   Moa Grälls OK Kåre  


U3    2180 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228915   Linnea Petrisi Västerbergslagens OL  
  202523   Lisa Svens Västerbergslagens OL  


U2    1940 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343312   Amanda Lundh Surahammars SOK  
  342464   Elin Pettersson Surahammars SOK  
  234562   Ellen Svens Västerbergslagens OL  
  229479   Emil Arvidsson Säterbygdens OK  
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK  
  244825   Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK  
  19447   Karin Jäderberg Rotebro IS OK  
  248252   Lisa Dammvik Stora Tuna OK  


U1    1460 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341978   Anton Engholm Avesta OK  
  364938   Cornelia Lundén Avesta OK  
  342955   Erik Pettersson Surahammars SOK  
  249549   Hanna Daniels Avesta OK  
  214376   Julia Wanner Avesta OK  
  229464   Linnea Nyberg Säterbygdens OK  
  244776   Melker Henriksson Fagersta OK  
  38109   Robin Bergstrand Norbergs OK  
  709000   Tindra Jernström Avesta OK  


INSK    1460 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244736   Edvin Henriksson Fagersta OK  
  417539   Gustav Jonsson Hallstahammars OK  
  228975   Karolina Djerf Västerbergslagens OL  
  306420   Malin Olofsson-Bierfeldt Ärla IF  
  334335   Pontus Olofsson Bierfeldt Ärla IF  
  417540   Samuel Jonsson Hallstahammars OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


Ö7    3000 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25090   Jan Qvick SK Trim/Virsbo  


Skapad 2007-09-22 18:46:53 med OLA version 3.5.1