Hoppa till sidans innehåll

DM Natt resultatlista


DM-Natt Väsmtanland, Klassresultatlista

2009-09-04


D10   2060 meter   5 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hanna Sundström Västerås SOK 25:33 0:00
2 Maja Mosslind Vandrarringen 27:44 2:11
3 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 28:35 3:02
4 Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 34:52 9:19
5 Linnéa Rosén Sala OK 38:31 12:58

D12   2590 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sandra Näslund Västerås SOK 23:22 0:00
2 Mirjam Dalén Sala OK 29:27 6:05
3 Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 31:25 8:03
3 Emma Helmersson Vandrarringen 31:25 8:03
5 Jenny Lindberg Vandrarringen 33:35 10:13
6 Magdalena Mosslind Vandrarringen 37:24 14:02
7 Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 40:16 16:54

D14   3250 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Melina Carlsson Köping-Kolsva OK 33:36 0:00
2 Amanda Elmertoft Norbergs OK 34:01 0:25
3 Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 35:39 2:03
4 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 37:26 3:50
5 Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 38:43 5:07
6 Andrea Andersson Köping-Kolsva OK 54:14 20:38
Sara Hamrefors Västerås SOK Ej godk.

D16   3650 meter   7 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 39:10 0:00
2 Sara Andersson Norbergs OK 48:04 8:54
3 Madeleine Ahlström Västerås SOK 49:27 10:17
4 Hanna Urby Västerås SOK 76:36 37:26
5 Nina Andersson Köping-Kolsva OK 88:18 49:08
Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK Ej godk.
Martina Karlsson Norbergs OK Ej godk.

D18   4080 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofie Wetter Arboga OK 42:28 0:00
2 Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 45:38 3:10
3 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 47:49 5:21

D21   5900 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sofi Thorsell Västerås SOK 57:03 0:00
2 Åsa Holmgren Västerås SOK 65:03 8:00

D35   5590 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Annika Sundström Västerås SOK 66:55 0:00
2 Erica Bengtsson Sala OK 74:22 7:27
3 Marie Berggren Surahammars SOK 81:00 14:05

D40   4080 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Inger Gunnarsson Västerås SOK 43:50 0:00
2 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 48:41 4:51
3 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 51:31 7:41
4 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 53:59 10:09
5 Berit Wetter Arboga OK 58:53 15:03
6 Anna Norrbom Sala OK 62:01 18:11

D45   4080 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gunnel Rask Västerås SOK 57:16 0:00
2 Annika Davidsson Västerås SOK 58:29 1:13
3 Toni Andersson Västerås SOK 80:35 23:19
Karin Profors Köping-Kolsva OK Ej start

D50   3650 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Lena Larsson Sala OK 50:24 0:00
Yvonne Karlsson Köping-Kolsva OK Ej godk.

D55   3600 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Marianne Einarsson Fagersta OK 50:35 0:00
2 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 60:54 10:19
3 Margareta Löfqvist Västerås SOK 62:43 12:08

D60   3600 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Barbro Möllberg Arboga OK Ej start

D65   3250 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Gurli Back Fagersta OK 51:16 0:00
2 Eva Kjellman Vandrarringen 66:09 14:53

H10   2060 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Håkan Ramberg Hallstahammars OK 24:10 0:00
2 Joel Åsberg Vandrarringen 30:22 6:12
3 John Norrbom Sala OK 40:17 16:07
Samuel Jonsson Hallstahammars OK Ej godk.

H12   2590 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 John Gunnarsson Surahammars SOK 24:22 0:00
2 Isak Söderström Sala OK 24:27 0:05
3 Rasmus Möller Arboga OK 24:36 0:14
4 Anton Källström Sala OK 25:08 0:46
5 Alfred Lönn Vandrarringen 32:44 8:22
Jacob Torstensson Västerås SOK Ej godk.
Robin Bergstrand Norbergs OK Ej godk.
Dan Österlund Västerås SOK Ej godk.
Simon Österlund Västerås SOK Ej godk.
Albin Berggren Surahammars SOK Ej start

H14   3600 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Carl Boman Västerås SOK 31:03 0:00
2 August Mikaelsson Västerås SOK 35:36 4:33
3 Carl Näslund Västerås SOK 36:55 5:52
4 Andreas Sundström Västerås SOK 37:51 6:48
5 Martin Norrbom Sala OK 44:04 13:01
6 Jacob Ahlström Västerås SOK 51:34 20:31
7 Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 64:08 33:05
William Karlsson Norbergs OK Ej start
Leonard Balk Västerås SOK Ej start

H16   4540 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Kasper Westman Västerås SOK 38:20 0:00
2 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 45:41 7:21
3 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 46:04 7:44
4 Erik Ramberg Hallstahammars OK 50:52 12:32
5 Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 59:28 21:08
Albin Blom Norbergs OK Ej start

H18   5900 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Simon Hedlund Köping-Kolsva OK 46:04 0:00
2 Viktor Öhlén Surahammars SOK 46:41 0:37
3 Hampus Westman Västerås SOK 74:32 28:28
Johan Englöf Köping-Kolsva OK Ej start

H21   9630 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Anders Österlund Västerås SOK 83:31 0:00
2 Johan Sundén Västerås SOK 90:14 6:43
3 Henrik Törnqvist Arboga OK 92:41 9:10

H35   6990 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 65:52 0:00
2 Jens Andertoft Västerås SOK 88:02 22:10

H40   5900 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Hans Näslund Västerås SOK 49:15 0:00
2 Robert Palm Västerås SOK 53:23 4:08
3 Gunnar Hede Västerås SOK 63:18 14:03
4 Mårten Källström Sala OK 64:24 15:09
5 Ola Carlsson Köping-Kolsva OK 71:17 22:02
6 Juha Pettersson Surahammars SOK 91:48 42:33
Ben Strengell Västerås SOK Ej godk.
Niklas Olsson Fagersta OK Ej godk.

H45   5900 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Per Sundström Västerås SOK 59:15 0:00
2 Ola Torstensson Västerås SOK 60:18 1:03
3 Thomas Lagesson Köping-Kolsva OK 61:21 2:06
4 Carl Byman Västerås SOK 62:07 2:52
5 Roger Åsberg OK Hedströmmen 66:42 7:27
6 Mikael Davidsson Västerås SOK 71:14 11:59
Jan-Olov Bergman Västerås SOK Ej godk.
Hans Westman Västerås SOK Ej godk.

H50   5590 meter   6 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Per-Olov Sjöström Västerås SOK 50:50 0:00
2 Lars-åke Andersson Arboga OK 56:52 6:02
3 Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 79:12 28:22
4 Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 81:06 30:16
Bengt Hasselkvist Köping-Kolsva OK Ej godk.
Mats Birkestål Köping-Kolsva OK Ej start

H55   5590 meter   10 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Erik Gunnar Munktelius Surahammars SOK 59:43 0:00
2 Peder Wickström Arboga OK 63:05 3:22
3 Göran Larsson Sala OK 63:49 4:06
4 Åke Larsson OK Hedströmmen 72:24 12:41
5 Leo Johansson Vandrarringen 79:24 19:41
6 Kurt Eriksson Vandrarringen 94:54 35:11
Matts Holmgren Västerås SOK Ej godk.
Anders Gunnarsson Surahammars SOK Ej godk.
Sten-Åke Holmberg Sala OK Ej start
Ola Lindholm Köping-Kolsva OK Ej start

H60   4080 meter   4 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 41:10 0:00
2 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 52:49 11:39
3 Per Jacobsson Arboga OK 56:57 15:47
Håkan Agard Söderkvist Arboga OK Ej start

H65   3600 meter   9 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 33:21 0:00
2 Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 35:20 1:59
3 Sören Johansson OK Norden 41:12 7:51
4 Tore Kangas Västerås SOK 44:18 10:57
5 Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 45:29 12:08
6 Lars-Erik Rask Västerås SOK 45:50 12:29
7 Göran Wiig Hallstahammars OK 59:10 25:49
8 Jan Åhs Norbergs OK 71:08 37:47
Jörgen Bergström Norbergs OK Ej start

H70   3600 meter   8 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Kuno Österlund Västerås SOK 39:45 0:00
2 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 41:20 1:35
3 Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 46:48 7:03
4 Arne Gustafsson Hagaby GoIF 48:52 9:07
5 Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 51:31 11:46
6 Egon Lundquist Norbergs OK 57:31 17:46
7 Lars Kjellman Vandrarringen 61:48 22:03
8 Bo Löwegren Västerås SOK 64:45 25:00

H75   3250 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Signar Palm Hallstahammars OK 58:08 0:00
2 Olle Andersson OK Norden 74:35 16:27

H80   3250 meter   3 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Nils Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 61:26 0:00
2 Sivert Ström Vandrarringen 75:48 14:22
Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK Ej start

INSK   2060 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Filip Norrbom Sala OK Godkänd
Elsa Rosén Sala OK Ej godk.

U2   2060 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Axel Andersson Norbergs OK 36:21 0:00

Ö2   2590 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Ulf Rosén Sala OK 70:55 0:00

Ö4   3250 meter   2 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
1 Jörgen Dalén Sala OK 37:37 0:00
2 Marie Larsson Köping-Kolsva OK 45:00 7:23

Ö7   4080 meter   1 anmälda
Pl Namn Förening Tid Tid+
Malin Björkqvist Norbergs OK Ej start


Skapad 2009-09-04 23:20:59 med OLA version 4.1.3
Uppdaterad: 04 SEP 2009 23:26 Skribent: Robert Larsson

 

 Sponsorer2021.jpg

 

Postadress:
Norbergs OK - Orientering
Engelbrektsgatan 73
73831 Norberg

Besöksadress:
NOK-stugan Nordansjö, .
73891 Norberg

Kontakt:
Tel: +4622320419
E-post: This is a mailto link

Se all info