Hoppa till sidans innehåll

DM-Natt Startlista


Startlista
Klicka här för att se startlistan i separat fönster

 

DM-Natt Väsmtanland, Startlista

2009-09-04


H80    3250 meter    3 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 21:01
  15600   Nils Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 21:03
  431385   Sivert Ström Vandrarringen 21:05


H75    3250 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37124   Olle Andersson OK Norden 21:04
  25302   Signar Palm Hallstahammars OK 21:06


H70    3600 meter    8 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 21:01
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 21:03
  623000   Egon Lundquist Norbergs OK 21:05
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 21:07
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 21:09
  431343   Bo Löwegren Västerås SOK 21:11
  229504   Arne Gustafsson Hagaby GoIF 21:13
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 21:15


H65    3600 meter    9 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 21:00
  36224   Sören Johansson OK Norden 21:02
  245674   Jan Åhs Norbergs OK 21:04
  409867   Tore Kangas Västerås SOK 21:06
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 21:08
  259078   Per-Ivar Möllberg Arboga OK 21:10
  39290   Lars-Erik Rask Västerås SOK 21:12
  30859   Jörgen Bergström Norbergs OK 21:14
  258636   Göran Wiig Hallstahammars OK 21:16


H60    4080 meter    4 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259235   Sven-Olov Wiklund Arboga OK 21:01
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 21:03
  228765   Håkan Agard Söderkvist Arboga OK 21:05
  403038   Per Jacobsson Arboga OK 21:07


H55    5590 meter    10 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  342589   Matts Holmgren Västerås SOK 21:00
  520410   Åke Larsson OK Hedströmmen 21:02
  553390   Göran Larsson Sala OK 21:04
  240259   Kurt Eriksson Vandrarringen 21:06
  341541   Anders Gunnarsson Surahammars SOK 21:08
  18939   Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 21:10
  259153   Peder Wickström Arboga OK 21:12
  302521   Erik Gunnar Munktelius Surahammars SOK 21:14
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 21:16
  16897   Sten-Åke Holmberg Sala OK 21:18


H50    5590 meter    6 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18904   Mats Birkestål Köping-Kolsva OK 21:15
  29788   Per-Olov Sjöström Västerås SOK 21:17
  18932   Mats Landqvist Köping-Kolsva OK 21:19
  431462   Bengt Hasselkvist Köping-Kolsva OK 21:21
  259155   Lars-åke Andersson Arboga OK 21:23
  570108   Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 21:25


H45    5900 meter    8 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  241566   Carl Byman Västerås SOK 21:01
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 21:03
  722722   Jan-Olov Bergman Västerås SOK 21:05
  354318   Roger Åsberg OK Hedströmmen 21:07
  39782   Per Sundström Västerås SOK 21:09
  39289   Ola Torstensson Västerås SOK 21:11
  209078   Thomas Lagesson Köping-Kolsva OK 21:13
  228045   Hans Westman Västerås SOK 21:15


H40    5900 meter    8 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  229994   Niklas Olsson Fagersta OK 21:16
  340206   Hans Näslund Västerås SOK 21:18
  341376   Mårten Källström Sala OK 21:20
  731210   Gunnar Hede Västerås SOK 21:22
  343227   Juha Pettersson Surahammars SOK 21:24
  681205   Robert Palm Västerås SOK 21:26
  690108   Ola Carlsson Köping-Kolsva OK 21:28
  661126   Ben Strengell Västerås SOK 21:30


H35    6990 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 21:05
  700304   Jens Andertoft Västerås SOK 21:07


H21    9630 meter    3 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  731123 46 Anders Österlund Västerås SOK 21:00
  29523   Henrik Törnqvist Arboga OK 21:02
  27583 172 Johan Sundén Västerås SOK 21:04


H18    5900 meter    4 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 21:00
  910815 434 Simon Hedlund Köping-Kolsva OK 21:02
  306698 503 Viktor Öhlén Surahammars SOK 21:04
  37368 821 Johan Englöf Köping-Kolsva OK 21:06


H16    4540 meter    8 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 21:17
      Vakant vacant 21:19
  208995   Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 21:21
  348050   Albin Blom Norbergs OK 21:23
  941101   Niclas Larsson Köping-Kolsva OK 21:25
  889388   Rasmus Elmertoft Norbergs OK 21:27
  940316   Kasper Westman Västerås SOK 21:29
      Vakant vacant 21:31


H14    3600 meter    11 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  960310   Andreas Sundström Västerås SOK 21:13
      Vakant vacant 21:15
  341371   Martin Norrbom Sala OK 21:17
  951008   Carl Boman Västerås SOK 21:19
      Vakant vacant 21:21
  997933   Jacob Ahlström Västerås SOK 21:23
  961021   August Mikaelsson Västerås SOK 21:25
  960715   Samuel Hedlund Köping-Kolsva OK 21:27
  950715   Carl Näslund Västerås SOK 21:29
  348048   William Karlsson Norbergs OK 21:31
  343751   Leonard Balk Västerås SOK 21:33


H12    2590 meter    12 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  334337   Jacob Torstensson Västerås SOK 21:00
  38109   Robin Bergstrand Norbergs OK 21:02
      Vakant vacant 21:04
  225362   Anton Källström Sala OK 21:06
  409865   Simon Österlund Västerås SOK 21:08
  353022   Albin Berggren Surahammars SOK 21:10
      Vakant vacant 21:12
  341590   Alfred Lönn Vandrarringen 21:14
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 21:16
  426266   John Gunnarsson Surahammars SOK 21:18
  227203   Isak Söderström Sala OK 21:20
  228783   Rasmus Möller Arboga OK 21:22


H10    2060 meter    6 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341374   John Norrbom Sala OK 21:01
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK 21:03
      Vakant vacant 21:05
  417540   Samuel Jonsson Hallstahammars OK 21:07
      Vakant vacant 21:09
  347456   Joel Åsberg Vandrarringen 21:11


D65    3250 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18501   Gurli Back Fagersta OK 21:02
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 21:04


D60    3600 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259275   Barbro Möllberg Arboga OK 21:10
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 21:12


D55    3600 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18488   Marianne Einarsson Fagersta OK 21:00
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 21:02


D50    3650 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  550514   Yvonne Karlsson Köping-Kolsva OK 21:05
  571015   Lena Larsson Sala OK 21:07


D45    4080 meter    4 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  10776   Gunnel Rask Västerås SOK 21:14
  18921   Toni Andersson Västerås SOK 21:16
  611010   Karin Profors Köping-Kolsva OK 21:18
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 21:20


D40    4080 meter    6 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  208927   Elisabet Elmertoft Norbergs OK 21:01
  341521   Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 21:03
  259250   Berit Wetter Arboga OK 21:05
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 21:07
  227296   Anna Norrbom Sala OK 21:09
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 21:11


D35    5590 meter    3 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  16907   Erica Bengtsson Sala OK 21:06
  25311   Marie Berggren Surahammars SOK 21:08
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 21:10


D21    5900 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  810706 70 Sofi Thorsell Västerås SOK 21:01
  890725 244 Åsa Holmgren Västerås SOK 21:03


D18    4080 meter    3 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  910516 433 Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 21:15
  504204 350 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 21:17
  259272 466 Sofie Wetter Arboga OK 21:19


D16    3650 meter    9 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  348047   Martina Karlsson Norbergs OK 21:16
      Vakant vacant 21:18
  38379   Sabina Hedlund Köping-Kolsva OK 21:20
  341593   Sara Andersson Norbergs OK 21:22
  948840   Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 21:24
  244259   Hanna Urby Västerås SOK 21:26
  208255   Nina Andersson Köping-Kolsva OK 21:28
      Vakant vacant 21:30
  241518   Madeleine Ahlström Västerås SOK 21:32


D14    3250 meter    9 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
  344686   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 21:02
  243427   Amanda Elmertoft Norbergs OK 21:04
  950326   Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 21:06
  39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 21:08
  960807   Melina Carlsson Köping-Kolsva OK 21:10
      Vakant vacant 21:12
  344690   Andrea Andersson Köping-Kolsva OK 21:14
  341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 21:16


D12    2590 meter    9 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen 21:01
  207201   Sandra Näslund Västerås SOK 21:03
  258630   Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 21:05
      Vakant vacant 21:07
  980119   Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 21:09
  341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 21:11
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 21:13
  343713   Emma Helmersson Vandrarringen 21:15
      Vakant vacant 21:17


D10    2060 meter    7 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  435767   Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 21:00
      Vakant vacant 21:02
  341379   Linnéa Rosén Sala OK 21:04
      Vakant vacant 21:06
  402711   Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 21:08
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen 21:10
  990724   Hanna Sundström Västerås SOK 21:12


U4    3250 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


U3    2590 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


U2    2060 meter    3 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00
  344345   Axel Andersson Norbergs OK  


U1    2060 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


INSK    2060 meter    4 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00
      Elsa Rosén Sala OK 21:00
  343503   Filip Norrbom Sala OK 21:00


Ö2    2590 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


Ö4    3250 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


Ö7    4080 meter    2 anmälda    1    


Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 21:00
      Vakant vacant 21:00


Skapad 2009-09-03 21:49:06 med OLA version 4.1.3
Uppdaterad: 08 JUN 2016 03:37 Skribent: Fredrik Larsson

Postadress:
Norbergs OK - Orientering
Engelbrektsgatan 73
73831 Norberg

Besöksadress:
NOK-stugan Nordansjö, .
73891 Norberg

Kontakt:
Tel: +4622320419
E-post: This is a mailto link

Se all info