NOK:s Annorlunda, Startlista

2008-05-02


H75    2850 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37375   Arne Svahn Främmestads IK 10:00
  14880   Ingvar Lundström Stora Tuna OK 10:00
  244861   Alf Johansson Västerås SOK 10:00


H70    3830 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 10:00
  25316   Lars Söderlund Hallstahammars OK 10:00
  36721   Rolf Krohn Hudiksvalls IF 10:00
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 10:00
  261564   Janne Månsson Leksands OK 10:00
  36044   Jan Jansson OK Kåre 10:00
  36093   Mats Eriksson OK Norden 10:00
  409419   Rolf Andersson Rimbo SOK 10:00
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 10:00
  29843   John Vallin Stora Tuna OK 10:00


H65    4020 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37384   Kennet Ivehag Främmestads IK 10:00
  33805   Jan-Olof Hedberg Gagnefs OK 10:00
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 10:00
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:00
  12053   Börje Gustavsson Hägersta GF 10:00
  36224   Sören Johansson OK Norden 10:00
  939911   Torbjörn Johansson OK Norden 10:00
  10243   Kurt Sandström Skutskärs OK 10:00
  15416   Göran Berg Sundsvalls OK 10:00
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 10:00
  39290   Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:00
  409867   Tore Kangas Västerås SOK 10:00
  46874   Sven Leandersson Älvdalens IF OK 10:00
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 10:00


H60    4690 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263389   Gunnar Löfkvist Bjursås OK 10:00
  38436   Sven-Erik Kempe Gävle OK 10:00
  258660   Tommy Persson Hallstahammars OK 10:00
  12055   Lars Johansson Hägersta GF 10:00
  581245   Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 10:00
  18941   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 10:00
  259156   Åke Höglund Midälva OK 10:00
  248848   Håkan Mossberg OK Järnbärarna 10:00
  408936   Torbjörn Hellquist Tullinge SK 10:00
  25696   Göran Andersson Västerås SOK 10:00
  25699   Tommy Öhling Ärla IF 10:00


H55    5110 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28490   Robert Jessen Främmestads IK 10:00
  262439   Jon Flordal Ljusdals OK 10:00
  36328   Kenneth Wåhlberg OK Kåre 10:00
  38220   Per Erik Fogel OK Kåre 10:00
  501209   Göran Larsson Sala OK 10:00
  27316   Bengt Hansson Säterbygdens OK 10:00
  262938   Mats Sandewall Umeå OK 10:00
  44610   Ulf Persson Västerbergslagens OL 10:00
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 10:00


H50    5670 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18498   Carl-erik Berglöw Fagersta OK 10:10
  225176   Kaj Abrahamsson Främmestads IK 10:10
  28493   Bengt-Åke Jansson Främmestads IK 10:10
  580325   Tommy Berger Gävle OK 10:10
  408761   Anders Bergström IFK Umeå 10:10
  262499   Tommy Östh Ljusdals OK 10:10
  29611   Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 10:10
  42536   Hans Karlsson Länna IF 10:10
  570501   Tomas Blomqvist OK Skogsfalken 10:10
  351453   Esko Stadig SK Trim/Virsbo 10:10
  506070   Ola Wiksell Stora Tuna OK 10:10
  208016   Christer Lundstedt Sundsvalls OK 10:10
  306703   Håkan Trollvad Surahammars SOK 10:10
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 10:10


H45    6490 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  306999   Gunnar Axelsson Fagersta OK 10:10
  402973   Jan-Åke Karlsson Hagaby GoIF 10:10
  43047   Anders Lundh Järfälla OK 10:10
  28870   Mikael Perérs Korsnäs IF OK 10:10
  27629   Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:10
  26944   Ulf Magnusson Leksands OK 10:10
  37435   Ola Pettersson Länna IF 10:10
  352748   Tomas Jansson Länna IF 10:10
  345192   Per Edenhamn Länna IF 10:10
  354318   Roger Åsberg OK Hedströmmen 10:10
  10286   Per Erlandsson OK Skogsfalken 10:10
  249486   Örjan Christensson OK Skogsfalken 10:10
  264152   Pontus Larsson OK Skogsfalken 10:10
  259042   Mats Walheim Robertsfors IK 10:10
  27329   Per Sandberg Säterbygdens OK 10:10
  25835   Patrik Ahlgren Täby OK 10:10
  39782   Per Sundström Västerås SOK 10:10
  202274   Ulf Olby Västerås SOK 10:10
  228045   Hans Westman Västerås SOK 10:10


H40    7080 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  660703   Ola Jernström Dalaportens OL 10:10
  408983   Patrik Wåhlin OK Skogsfalken 10:10
  43490   Stefan Carlsson OK Klemmingen 10:10
  417559   Arne Jansson OK Klemmingen 10:10
  226925   Tomas Sundqvist OK Kåre 10:10
  36232   Jens Andersson OK Roslagen 10:10
  651115   Jörgen Dalén Sala OK 10:10
  341376   Mårten Källström Sala OK 10:10
  44487   Robert Östlund Säterbygdens OK 10:10


H35    7800 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304967   Magnus Lindström Västerbergslagens OL 10:10
  229994   Niklas Olsson Fagersta OK 10:10
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 10:10
  302228   Jonas Johansson OK Skogsfalken 10:10


H21    9190 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
111 51682   Martin Tichovsky Czech Republic, CZE 10:10
112 652655   Peter Wirehn Dalaportens OL 10:10
113 840707   Jonas Karlsson Dalaportens OL 10:10
114 780628   Niclas Eriksson Falköpings AIK OK 10:10
115 830405   Petter Haraldsson IFK Lidingös Skid o 10:10
116 860625   Erik Lind IFK Umeå 10:10
117 975346   Marcus Andersson IFK Umeå 10:10
118 670301   Stephen Palmer Malungs OK Skogsmård 10:10
119 407249   Joakim Ingelsson OK Hammaren 10:10
120 790524   Henrik Thomson OK Kåre 10:10
121 227978   Hampus Möller OK Kåre 10:10
122 37590   Henrik Roos OK Linné 10:10
123 12232   Olof Nilsson OK Skogsfalken 10:10
124 37824   Lars-Åke Sand Västerbergslagens OL 10:10
125     Carl Heyman Västerbergslagens OL 10:10
126 27583   Johan Sundén Västerås SOK 10:10
127 259304   Kari Talltjärn Västerås SOK 10:10


H20    7930 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245222   Viktor Claesson Främmestads IK 10:10
  241970   Daniel Persson Hagaby GoIF 10:10
  890712   Eric Englöf Köping-Kolsva OK 10:10
  37368   Johan Englöf Köping-Kolsva OK 10:10
  342580   Edvard Davidsson OK Klemmingen 10:10
  910801   Mikael Lundstedt Sundsvalls OK 10:10


H16    6210 meter    6 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
590 930326   Conrad Tingström Oskar Vagman OK Klemmingen 10:25
591     Vakant Vakant 10:27
592 208901   Rasmus Elmertoft Kasper Westman Norbergs OK/ Västerå 10:29
593     Vakant Vakant 10:31
594 249468   Olof Christensson Viktor Blomqvist OK Skogsfalken 10:33
595 404434   Tedde Norén Erik Book OK Enen Enköping 10:35


H14    4910 meter    9 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
580 30427   Mats Hases Oskar Sandberg Säterbygdens OK 10:26
581 37481   Oscar Eriksson Pär Wåhlander Västerbergslagens OL 10:28
582 348050   Albin Blom William Karlsson Norbergs OK 10:30
583     Vakant Vakant 10:32
584 204922   Håkan Palm Alfons Davidsson OK Klemmingen 10:34
585 37416   Alexander Persson Markus Östlund Västerbergslagens OL 10:36
586     Vakant Vakant 10:38
587 42753   Torgny Palm Eriks Söderström HJS-Vansbro OK/ Sala 10:40
588 402810   Sixten Walheim Alicia Walheim Robertsfors IK 10:42


H12    3740 meter    11 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
560 244870   Pontus Holst Signe Göransson Karlsbyhedens IK 10:25
561 342464   Adam Lundh Gustav Lundh Surahammars SOK 10:27
562 404238   Carl Karlsson Mikael Lönn Norbergs OK 10:29
563 47099   Oscar Perérs Isak Åbergq Korsnäs IF OK 10:31
564     Vakant Vakant 10:33
565 227203   Isak Söderström Martin Norrbom Sala OK 10:35
566 225697   Andreas Sundström August Mikaelsson Västerås SOK 10:37
567 351503   Jonathan Persson Filip Eggeblad Karlsbyhedens IK 10:39
568 244049   Emil Åberg Jacob Gustafsson Korsnäs IF OK/ OK Kå 10:41
569 353022   Albin Bergren Amanda Lundh Surahammars SOK 10:43
570 404431   Karl-Oskar Plahn Isak Stålhand OK Enen Enköping 10:45


H10    2940 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
551 351506   Ivar Axelsson Gustav Mossberg Karlsbyhedens IK 10:26
552 225362   Anton Kälsström Mirjam Dalén Sala OK 10:28
553 331707   Waldemar Andersson Julia Andersson OK Roslagen 10:30
554 352507   Gustav Öhgren Per Höijer Karlsbyhedens IK 10:32
555 420052   Linus Karlén Tinus Lindström Västerbergslagens OL 10:34
556 42754   Byron Palm Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:36
557 239850   Alfons Berggren Erik Paananen Surahammars SOK 10:38
558 244825   Johannes Öhgren Moa Göransson Karlsbyhedens IK 10:40


D70    2710 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25317   Gun Holmqvist Arboga OK 10:00
  36724   Vera Blom Hudiksvalls IF 10:00
  36723   Gun Krohn Hudiksvalls IF 10:00
  18947   Gunborg Sundberg Köping-Kolsva OK 10:00
  25554   Irma Andersson Rimbo SOK 10:00
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 10:00


D65    2960 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263392   Siv Hasselgrund Bjursås OK 10:00
  263711   Sonia Johansson Kvarnsvedens GOIF OK 10:00
  38391   Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 10:00
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 10:00
  36680   Inger Lundh OK Norden 10:00
  16902   Inger Olsson Sala OK 10:00
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 10:00
  263335   Ing-Marie Mozelius Stora Tuna OK 10:00
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 10:00
  46873   Lena Leandersson Älvdalens IF OK 10:00


D60    3510 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263383   Margareta Löfkvist Bjursås OK 10:00
  37365   Berit Ivehag Främmestads IK 10:00
  36730   Christina Westman Hudiksvalls IF 10:00
  501030   Christina Flordal Ljusdals OK 10:00
  19899   Solveig Svahn Ockelbo OK 10:00
  27082   Maud Sundén OK Järnbärarna 10:00
  42972   Eva Halvarson OK Kåre 10:00
  25085   Ingrid Liljebrand SK Trim/Virsbo 10:00
  25698   Irene Öhling Ärla IF 10:00


D55    3790 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228043   Lena Hedman Hallstahammars OK 10:00
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 10:00
  16904   Britt Eriksson Sala OK 10:00


D50    4050 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28491   Ingrid Jessen Främmestads IK 10:10
  28487   Birgitta Andersson Främmestads IK 10:10
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 10:10
  36743   Jannike Wåhlberg OK Kåre 10:10
  571015   Lena Larsson Sala OK 10:10
  408705   Carina Eriksson Skutskärs OK 10:10
  351454   Marita Stadig SK Trim/Virsbo 10:10


D45    4740 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259210   Maria Sahlin Arboga OK 10:10
  257350   Eva Bergström IFK Umeå 10:10
  42537   Marita Karlsson Mood Länna IF 10:10
  27451   Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmård 10:10
  11848   Carin Erlandsson OK Skogsfalken 10:10
  259202   Eva Walheim Robertsfors IK 10:10
  217189   Marie Gustavsson Sundsvalls OK 10:10


D40    5450 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  261531   Anna-Lena Gustafsson Gagnefs OK 10:10
  402940   Catrine Karlsson Hagaby GoIF 10:10
  12057   Petra Kolsvik Hägersta GF 10:10
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 10:10
  27328   Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:10
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:10
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 10:10


D21    7490 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
151 51676   Hana Tichovska Czech Republic, CZE 10:10
152 28998   Karin Holm Dalaportens OL 10:10
153 820514   Martina Arkåsen Falköpings AIK OK 10:10
154 37307   Lisa Jansson Främmestads IK 10:10
155 28495   Stina Jansson Främmestads IK 10:10
156 241991   Lina Persson Hagaby GoIF 10:10
157 259575   Laila Ingelsson OK Hammaren 10:10
158 38745   Annette Roos OK Linné 10:10
159 43034   Anna Zetterberg Västerås SOK 10:10


D20    6070 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245296   Ida Pettersson Främmestads IK 10:10
  263627   Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 10:10
  900209   Lisa Karlsson Mood Länna IF 10:10
  42540   Madelene P-Bergstrand Länna IF 10:10
  905885   Annika Johnson OK Klemmingen 10:10
  306525   Elisabeth Ahlgren Täby OK 10:10


D16    5060 meter    11 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
540 10248   Johanna Erlandssson Hanna Wåhlin OK Skogsfalken 10:26
541 259595   Joline Ingelsson Emma Andersson OK Hammaren 10:28
542 226968   Helena Lundh Amanda Antilla Eriksson Länna IF 10:30
543 207509   Amanda Utter Carlona Mikaelsdotter Västerås SOK 10:32
544     Vakant Vakant 10:34
545 241518   Madeleine Ahström Sandra Johansson Västerås SOK 10:36
546     Vakant Vakant 10:38
547 348047   Martina Karlsson Linda Öström Norbergs OK 10:40
548 920812   Stina Skyttner Hanna Olsson Ljusdals OK 10:42
549 259048   Hanna Pramlid Lovisa Svensson OK Klemmingen 10:44
550 931007   Sofia Forngren Louise Borg OK Enen Enköping 10:46


D14    4230 meter    10 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
520     Vakant Vakant 10:25
521 27341   Frida Sandberg Emma Backlund Säterbygdens OK 10:27
522 407239   Maja Ingelsson OK Hammaren 10:29
523 348048   Elin Öström Amanda Elmertoft Norbergs OK 10:31
524 402143   Maria Fredriksson Johanna Skantz Lundin Länna IF 10:33
525 407292   Johanna Johnsson Ebba Jansson-Järpling OK Klemmingen 10:35
526 341377   Ebele Lilja Sonja Palm Sala OK 10:37
527     Vakant Vakant 10:39
528 348049   Ida Wenngren Sara Andersson Norbergs OK 10:41
529 24552   Elin Eriksson Sofia Mossberg Karlsbyhedens IK 10:43


D12    3740 meter    9 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
510 228974   Jenny Lindblad Klara Petrisi Västerbergslagens OL 10:26
511     Vakant Vakant 10:28
512 970220   Erica Edman Cecilia Kruskopf Korsnäs IF OK 10:30
513 404152   Matilda Eriksson Linn Jansson Västerbergslagens OL 10:32
514     Vakant Vakant 10:34
515 43759   Ida Kihlén Elsa Andersson Domnarvets GOIF 10:36
516 341566   Jenny Lindberg Emma Helmersson Vandrarringen 10:38
517 404150   Emma Östlund Alice Persson Västerbergslagens OL 10:40
518 10210   Ylva Christensson Moa Wåhlin OK Skogsfalken 10:42


D10    2940 meter    3 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
501     Vakant Vakant 10:25
502 234723   Jonna Jungåker Jenny Peres Korsnäs IF OK 10:27
503     Vakant Vakant 10:29


INSK    1950 meter    8 anmälda    2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  344345   Axel Andersson Norbergs OK  
  330780   Klara Göransson Karlsbyhedens IK  
  38109   Oliver Karlsson Norbergs OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


Skapad 2008-05-01 18:54:32 med OLA version 3.5.1