NOK:s Nationella, Startlista

2010-04-25


H80    2890 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  15600   Nils Gunnar Karlsson Köping-Kolsva OK 10:14
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 10:16
  28864   Sture Roland Josefsson OK Kåre 10:18
  39521   Malte Karlsson Västerås SOK 10:20
  26945   Rune Mases Leksands OK 10:22
  25305   Tage Eriksson Hallstahammars OK 10:24
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 10:26


H75    3290 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  403988   Lennart Karlén Västerås SOK 10:12
  259497   Roland Lundqvist Timrå SOK 10:14
  25029   Claes Sjöberg Lindebygdens OK 10:16
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 10:18
  36376   Bo Sandberg IK Jarl Rättvik 10:20
  43448   Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 10:22
  38840   Ulf Lindgren Västerås SOK 10:24


H70    3820 meter    23 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 10:00
  37094   Folke Nyström Västerbergslagens OL 10:02
  38169   Lars Ahlström Västerås SOK 10:04
  304924   Jerry Holm Eskilstuna OL 10:06
  939911   Torbjörn Johansson OK Norden 10:08
  352931   Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 10:10
  236930   John Vallin OK Hedströmmen 10:12
  217156   Ulf Bolinder Västerås SOK 10:14
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 10:16
  37137   Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 10:18
  304982   Svante Nyström Västerbergslagens OL 10:20
  30431   Karl Johansson IFK Hedemora OK 10:22
  261564   Janne Månsson Leksands OK 10:24
  36093   Mats Eriksson OK Norden 10:26
  29785   Torbjörn Ericsson Köping-Kolsva OK 10:28
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 10:30
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 10:32
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 10:34
  25095   Karl Henrik Lovang Västerbergslagens OL 10:36
  38043   Stig Östh Korsnäs IF OK 10:38
  431343   Bo Löwegren Västerås SOK 10:40
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 10:42
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 10:44


H65    4360 meter    27 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  12055   Lars Johansson Hägersta GF 10:00
  228765   Håkan Söderkvist Arboga OK 10:02
  39759   Kenneth Löfqvist Västerås SOK 10:04
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 10:06
  14872   Hans Kruskopf Korsnäs IF OK 10:08
  37589   Torbjörn Tirén SOIK Hellas 10:10
  427952   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 10:12
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 10:14
  33855   Henning Waltgård Domnarvets GOIF 10:16
  39290   Lars-Erik Rask Västerås SOK 10:18
  25004   Tryggve Ottosson Korsnäs IF OK 10:20
      Arne Karlsson OK Tor 10:22
  19030   Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:24
  403038   Per Jacobsson Arboga OK 10:26
  581246   Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 10:28
  248848   Håkan Mossberg OK Järnbärarna 10:30
  42301   Sven-Olof Asp Leksands OK 10:32
  37829   Jan Olof Dahlström Bjursås OK 10:34
  33873   Bo Danmo Domnarvets GOIF 10:36
  259205   Lars-Olov Pettersson Arboga OK 10:38
  409867   Tore Kangas Västerås SOK 10:40
  33805   Jan Olof Hedberg Gagnefs OK 10:42
  38027   Bertil Holmgren Gävle OK 10:44
  14924   Benny Rendalen Korsnäs IF OK 10:46
  263389   Gunnar Löfkvist Bjursås OK 10:48
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 10:50
  30452   Jan Johansson IFK Hedemora OK 10:52


H60    4790 meter    14 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304935   Leif Mathisen Eskilstuna OL 10:11
  16896   Ragnar Widenbring Sala OK 10:13
  39658   Hans Greijer Västerås SOK 10:15
  37411   Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 10:17
  262692   Vilho Rokka Långshyttans AIK OK 10:19
  39252   Anders Millinger Västerås SOK 10:21
  362052   Kjell Frodin Köping-Kolsva OK 10:23
  553390   Göran Larsson Sala OK 10:25
  25699   Tommy Öhling Ärla IF 10:27
  258660   Tommy Persson Hallstahammars OK 10:29
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 10:31
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:33
  43449   Bo Sundberg IFK Hedemora OK 10:35
  570621   Matts Engvall Bodens BK 10:37


H55    4980 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  217686   Per-Åke Larshans Leksands OK 10:01
  39768   Bo-Göran Karlsson Avesta OK 10:03
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 10:05
  341541   Anders Gunnarsson Surahammars SOK 10:07
  43480   Kenneth Persson Dalaportens OL 10:09
  26936   Roger Lind Leksands OK 10:11
  202279   Jan-Eric Lethagen Västerås SOK 10:13
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 10:15
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 10:17
      Lars Sahlberg Leksands OK 10:19
  43171   Anders Silvemark Dalaportens OL 10:21
  16897   Sten-Åke Holmberg Sala OK 10:23
  302521   Gunnar Munktelius Surahammars SOK 10:25


H50    5450 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 10:00
  590820   Per Winterås Västerbergslagens OL 10:02
  354318   Roger Åsberg OK Hedströmmen 10:04
  351453   Esko Stadig SK Trim/Virsbo 10:06
  435837   Bengt Visén Lindebygdens OK 10:08
  17456   Sven-Anders Olsson Attunda OK 10:10
  570718   Pelle Höök Köping-Kolsva OK 10:12
  33754   Stefan Nilsson Stora Tuna OK 10:14
  263381   Jan-Olof Björklund Bjursås OK 10:16


H45    5790 meter    16 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  208600   Torbjörn Söderlund Leksands OK 10:18
  341376   Mårten Källström Sala OK 10:20
  244270   Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 10:22
  640530   Lars Johansson Karlsbyhedens IK 10:24
  27310   Mats Wallin Stora Tuna OK 10:26
  39782   Per Sundström Västerås SOK 10:28
  202289   Jan Viklund Eskilstuna OL 10:30
  19437   Lars Gustafsson OK Kåre 10:32
  38788   Henrik Hallor Lindebygdens OK 10:34
  26920   Bengt Haglund Leksands OK 10:36
  228045   Hans Westman Västerås SOK 10:38
  27308   Anders S Nyberg Säterbygdens OK 10:40
  621404   Mikael Backlund Dalaportens OL 10:42
  352088   Tomas Vidfelt Lindebygdens OK 10:44
  651115   Jörgen Dalén Sala OK 10:46
  208528   Per Wadman Västerås SOK 10:48


H40    6260 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  681205   Robert Palm Västerås SOK 10:05
  304927   Urban Risberg Eskilstuna OL 10:07
  244068   Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:09
  433770   Fredrik Månsson Lunds OK 10:11
  259294   Stefan Pettersson Arboga OK 10:13
  700304   Jens Andertoft Västerås SOK 10:15
  25092   Per Lovang Västerbergslagens OL 10:17
  409868   Lars Hall Västerås SOK 10:19
  244092   Johan Kruskopf Korsnäs IF OK 10:21


H35    7190 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  990000   Henrik Ortman Västerås SOK 10:17
  352098   Tomas Karlsson Lindebygdens OK 10:19
  30192   Pär Ingelström Västerås SOK 10:21


H21    7970 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
31 760916 418 Anders Dalin Leksands OK 10:01
32 14842 223 Johan Alfredsson Stora Tuna OK 10:03
33 306698 499 Viktor Öhlén Surahammars SOK 10:05
34 740410 595 Niklas Aldin Stora Tuna OK 10:07
35 43128   Andreas Forslund Avesta OK 10:09
36 731123 68 Anders Österlund Västerås SOK 10:11
37 760314 74 Rikard Claesson Stora Tuna OK 10:13
38 860308 496 Andreas Lundblad OK Nackhe 10:15
39 607080   Erik Gohde Dalaportens OL 10:17
40 880213 28 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 10:19
41 975346 472 Marcus Andersson IFK Umeå 10:21


H20    7190 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 10:23


H18    6260 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304985   Filip Brynfors Västerbergslagens OL 10:25
  39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 10:27
  208094 888 Fredrik Urby Västerås SOK 10:29
  930428 853 Markus Wallin Stora Tuna OK 10:31
  306632 873 Rikard Wadman Västerås SOK 10:33


H16    4810 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
166 940419   Glen Bales OK Kåre 10:19
167 950711   Fredrik Wallin Stora Tuna OK 10:21
168 950715   Carl Näslund Västerås SOK 10:23
169 256603   Viktor Lundén Avesta OK 10:25
170 941130   Kristoffer Holmström Västerbergslagens OL 10:27
171 951008   Carl Boman Västerås SOK 10:29
172 941118   Martin Vidfelt Lindebygdens OK 10:31
173 940615   Elias Öhgren OK Kåre 10:33
174 940316   Kasper Westman Västerås SOK 10:35
175 263390   Erik Björklund Bjursås OK 10:37
176 214344   Gustav Andersson Avesta OK 10:39
177 997933   Jacob Ahlström Västerås SOK 10:41


H14    3580 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
186 409865   Simon Österlund Västerås SOK 10:09
187 341371   Martin Norrbom Sala OK 10:11
188 971121   Jonas Gustafsson OK Kåre 10:13
189 302682   Joel Vidfelt Lindebygdens OK 10:15
190 244049   Emil Åberg Korsnäs IF OK 10:17
191 970001   Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:19
192 960310   Andreas Sundström Västerås SOK 10:21
193 426266   John Gunnarsson Surahammars SOK 10:23
194 971179   Simon Gustafsson OK Kåre 10:25
195 209851   Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 10:27
196 961021   August Mikaelsson Västerås SOK 10:29


H12    2700 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  244117   Rikard Holmström Västerbergslagens OL 10:09
  227325   Viktor Barkegren Stora Tuna OK 10:11
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK 10:13
  231108   Isak Wadman Västerås SOK 10:15
      Vakant vacant 10:17
  244009   Isak Åberg Korsnäs IF OK 10:19
      Vakant vacant 10:21
  364955   Jonatan Holm Avesta OK 10:23
  209872   Simon Sjöberg Västerbergslagens OL 10:25
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 10:27
  980114   Isac Von Krusenstierna OK Kåre 10:29
      Vakant vacant 10:31
  225362   Anton Källström Sala OK 10:33


H10    2230 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  439911   Sixten Törnqvist Västerås SOK 10:16
  341269   Viktor Wallin Korsnäs IF OK 10:18
      Vakant vacant 10:20
  364945   Elias Korhonen Avesta OK 10:22
  551144   Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 10:24
  365281   Andreas Näslund Västerås SOK 10:26
      Vakant vacant 10:28
  417540   Samuel Jonsson Hallstahammars OK 10:30
  47122   Markus Österlund Västerås SOK 10:32
      Vakant vacant 10:34


D70    2890 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  429750   Siv Hasselgrund Bjursås OK 10:00
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 10:02
  14865   Anna Hellgren Stora Tuna OK 10:04
  306402   Gertrud Asplund Västerås SOK 10:06
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 10:08
  39875   Britta Löwegren Västerås SOK 10:10
  16901   Maud Bengtsson Sala OK 10:12
  263311   Asta Sjöberg Lindebygdens OK 10:14


D65    2890 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38391   Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 10:01
  25903   Helen Andertoft Markaryds FK 10:03
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 10:05
  36680   Inger Lund OK Norden 10:07
  25021   Ethel Nord Lindebygdens OK 10:09
  19031   Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:11
  29784   Birgitta Ericsson Köping-Kolsva OK 10:13
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 10:15
  25085   Ingrid Kristina Liljebrand SK Trim/Virsbo 10:17
  263383   Margareta Löfkvist Bjursås OK 10:19
  263335   Ing-Marie Mozélius Stora Tuna OK 10:21
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 10:23


D60    3290 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  33883   Elisabeth Lindholm Domnarvets GOIF 10:23
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 10:25
  27082   Maud Sundén OK Järnbärarna 10:27
  25698   Irene Öhling Ärla IF 10:29
  37442   Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 10:31
  212578   Siv Frodin Köping-Kolsva OK 10:33
  228043   Lena Hedman Hallstahammars OK 10:35


D55    3290 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 10:01
  43167   Bibi Silvemark Dalaportens OL 10:03
  521002   Ann-Britt Göransson Almby IK 10:05
  38482   Solweig Palm Avesta OK 10:07
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 10:09
  264569   Lena Janson Arboga OK 10:11
  39516   Gun Millinger Västerås SOK 10:13
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 10:15


D50    3820 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  402009   Sofie Nylander OK Kåre 10:29
  213767   Ingrid Munktelius Öhlén Surahammars SOK 10:31
  2000151   Kristina Eriksson Dalaportens OL 10:33
  351454   Marita Stadig SK Trim/Virsbo 10:35
  902935   Sussie Björkman Dalaportens OL 10:37
  249504   Titti Rudh Avesta OK 10:39
  263382   Britt Björklund Bjursås OK 10:41
  402708   Christina Englöf Köping-Kolsva OK 10:43
  571015   Lena Larsson Sala OK 10:45


D45    4360 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  304963   Lena Rosin Västerbergslagens OL 10:03
  14975   Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:05
  330709   Anna-Karin Öhgren Karlsbyhedens IK 10:07
  208818   Eva Wadman Västerås SOK 10:09
  38215   Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 10:11
  343581   Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:13
  302685   Annika Brodin Lindebygdens OK 10:15
  652612   Ulrika Backlund Dalaportens OL 10:17
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 10:19
  231178   Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:21
  620414   Mia Gustafsson OK Kåre 10:23


D40    4790 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  352087   Ulrica Vidfelt Lindebygdens OK 10:00
  39147   Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:02
  402939   Carina Dickfors Dalaportens OL 10:04
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 10:06
  43121   Anna-Karin Lövgren Avesta OK 10:08
  227296   Anna Norrbom Sala OK 10:10


D35    4980 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  16907   Erica Bengtsson Sala OK 10:22
  39234   Eva Singman Palm Västerås SOK 10:24
  214237   Jenny Lind Öhgren Karlsbyhedens IK 10:26


D21    5790 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
121 920907 23 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 10:05
122 880202 246 Maria Jonsson Dalaportens OL 10:07
123 880109 58 Martina Karlsson Stora Tuna OK 10:09
124     Malin Carlsson Linköpings OK 10:11
125 850228 186 Lisa Silvemark Dalaportens OL 10:13
126 500077 5 Emma Claesson Stora Tuna OK 10:15
127 791122 448 Cecilia Einarsson Västerås SOK 10:17
128 760302 46 Maria Nilsson Domnarvets GOIF 10:19
129 760522 40 Anna Mårsell Stora Tuna OK 10:21


D18    4790 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  613555 244 Jenny Eriksson OK Kåre 10:21
  263394 349 Maria Björklund Bjursås OK 10:23
  930526 699 Frida Winterås Västerbergslagens OL 10:25
  227366 354 Lisa Lindgren Stora Tuna OK 10:27


D16    4230 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
140 403603   Kajsa Engström OK Kåre 10:00
141 342060   Lovisa Östman Avesta OK 10:02
142 341593   Sara Andersson Norbergs OK 10:04
143 244259   Hanna Urby Västerås SOK 10:06
144 950810   Julia Adolfsson OK Kåre 10:08
145 29786   Sofia Persson Köping-Kolsva OK 10:10
146 39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 10:12
147 950326   Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 10:14
148 950490   Hanna Gustafsson OK Kåre 10:16


D14    3580 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
71 244028   Cecilia Kruskopf Korsnäs IF OK 10:29
72 960122   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 10:31
73 970507   Emma Jansson Stora Tuna OK 10:33
74 341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 10:35
75 263399   Anna Björklund Bjursås OK 10:37
76 970220   Erica Edman Korsnäs IF OK 10:39
77 970801   Lovisa Jonsson Hallstahammars OK 10:41
78 352057   Hanna Barkegren Stora Tuna OK 10:43


D12    2700 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  991212   Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:00
      Vakant vacant 10:02
  990402   Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 10:04
  244088   Emmy Fredriksson Korsnäs IF OK 10:06
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 10:08
  409889   Jenny Perérs Korsnäs IF OK 10:10
      Vakant vacant 10:12
  341720   Frida Östman Avesta OK 10:14
  980119   Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK 10:16
  980414   Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 10:18
  990724   Hanna Sundström Västerås SOK 10:20
  244076   Isabelle Kruskopf Korsnäs IF OK 10:22
      Vakant vacant 10:24


D10    2230 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant 10:00
  343237   Julia Wanner Avesta OK 10:02
      Vakant vacant 10:04
  364953   Linnea Holm Avesta OK 10:06
  342700   Karolina Holmström Västerbergslagens OL 10:08
      Vakant vacant 10:10
  438699   Emma Hansen Avesta OK 10:12


U4    3580 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  


U3    2700 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341374   John Norrbom Sala OK  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  


U2    2230 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  341380   Agnes Källström Sala OK  
  229464   Linnea Nyberg Säterbygdens OK  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  


U1    1510 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  342986   Lucas Wanner Avesta OK  
  364932   Mira Korhonen Avesta OK  
  417539   Gustav Jonsson Hallstahammars OK  
  330781   Elmer Öhgren Karlsbyhedens IK  
  234723   Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  


INSK    1510 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  
      Vakant vacant  


Ö6    4810 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  353663   Kerstin Åberg Korsnäs IF OK  


Skapad 2010-04-23 05:37:11 med OLA version 4.1.4