NOK:s Nationella, Resultatlista

2010-04-25


D102230 meter7 anmälda
1Karolina HolmströmVästerbergslagens OL30:39
2Julia WannerAvesta OK30:48
3Hanna DanielsAvesta OK32:11
4Emma HansenAvesta OK36:11
5Linnea HolmAvesta OK58:32
6Shanti SöderströmSala OK58:41
7Katja DalénSala OK62:33

D122700 meter10 anmälda
1Jonna JungåkerKorsnäs IF OK22:58
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK28:59
3Mirjam DalénSala OK32:00
4Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK34:53
5Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK36:08
6Jenny PerérsKorsnäs IF OK42:01
7Isabelle KruskopfKorsnäs IF OK42:44
8Hanna SundströmVästerås SOK44:41
9Frida ÖstmanAvesta OK57:52
Rebecka StafströmKöping-Kolsva OKEj godk.

D143580 meter8 anmälda
1Hanna BarkegrenStora Tuna OK44:23
2Erica EdmanKorsnäs IF OK47:50
3Emma JanssonStora Tuna OK54:52
4Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK56:15
5Lovisa JonssonHallstahammars OK56:54
6Anna BjörklundBjursås OK61:27
7Sara HamreforsVästerås SOK65:29
8Cecilia KruskopfKorsnäs IF OK68:43

D164230 meter9 anmälda
1Julia AdolfssonOK Kåre50:45
2Hanna GustafssonOK Kåre69:14
3Sara AnderssonNorbergs OK80:34
4Teresa StafströmKöping-Kolsva OK80:45
Sofia PerssonKöping-Kolsva OKEj godk.
Åsa RambergHallstahammars OKEj godk.

D184790 meter4 anmälda
1Lisa LindgrenStora Tuna OK55:44
2Jenny ErikssonOK Kåre59:22
3Maria BjörklundBjursås OK67:20
4Frida WinteråsVästerbergslagens OL68:40

D215790 meter9 anmälda
1Emma ClaessonStora Tuna OK47:57
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK50:38
3Martina KarlssonStora Tuna OK53:39
4Lisa SilvemarkDalaportens OL57:06
5Cecilia EinarssonVästerås SOK61:14
6Maria NilssonDomnarvets GOIF63:23
Malin CarlssonLinköpings OKEj godk.

D354980 meter3 anmälda
1Erica BengtssonSala OK62:04
2Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK69:13

D404790 meter6 anmälda
1Annika SundströmVästerås SOK48:20
2Inger GunnarssonVästerås SOK52:07
3Carina DickforsDalaportens OL68:09
4Anna NorrbomSala OK75:25
5Ulrica VidfeltLindebygdens OK82:53
6Anna-Karin LövgrenAvesta OK84:15

D454360 meter11 anmälda
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK44:03
2Anna-Karin ÖhgrenKarlsbyhedens IK47:58
3Anna Von KrusenstiernaOK Kåre48:18
4Annika BrodinLindebygdens OK50:14
5Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK51:06
6Lotta JungåkerKorsnäs IF OK53:09
7Ulrika BacklundDalaportens OL57:12
8Mia GustafssonOK Kåre58:32
9Eva WadmanVästerås SOK59:05
10Elisabeth WestmanVästerås SOK63:47

D503820 meter9 anmälda
1Lena LarssonSala OK37:31
2Sussie BjörkmanDalaportens OL45:09
3Kristina ErikssonDalaportens OL49:00
4Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK51:53
5Titti RudhAvesta OK57:31
6Marita StadigSK Trim/Virsbo64:28
7Christina EnglöfKöping-Kolsva OK86:53
Sofie NylanderOK KåreEj godk.

D553290 meter8 anmälda
1Lena JansonArboga OK35:09
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK42:57
3Bibi SilvemarkDalaportens OL43:48
4Anna-Karin JohanssonVandrarringen44:28
5Solweig PalmAvesta OK58:26
6Annika NorströmHallstahammars OK58:47
Gun MillingerVästerås SOKEj godk.
Gudrun PerssonHallstahammars OKEj godk.

D603290 meter7 anmälda
1Maud SundénOK Järnbärarna42:22
2Lena HedmanHallstahammars OK47:30
3Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL48:33
4Margareta LöfqvistVästerås SOK54:32
5Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF55:11
6Siv FrodinKöping-Kolsva OK59:38
7Irene ÖhlingÄrla IF63:37

D652890 meter12 anmälda
1Helen AndertoftMarkaryds FK37:01
2Ethel NordLindebygdens OK39:43
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK40:40
4Inger LundOK Norden41:50
5Margareta LöfkvistBjursås OK43:27
6Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo43:58
7Edla FornanderVästerbergslagens OL44:35
8Eva KjellmanVandrarringen45:28
9Ingrid Kristina LiljebrandSK Trim/Virsbo45:31
10Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OK48:32
11Birgitta EricssonKöping-Kolsva OK77:16
Irma BjärudVästerbergslagens OLEj godk.

D702890 meter8 anmälda
1Kerstin JohanssonIFK Hedemora OK41:29
2Asta SjöbergLindebygdens OK46:36
3Gertrud AsplundVästerås SOK56:40
4Maud BengtssonSala OK56:52
5Anna HellgrenStora Tuna OK58:24
6Gudrun SmedsSK Trim/Virsbo60:30
7Britta LöwegrenVästerås SOK67:00
Siv HasselgrundBjursås OKEj godk.

H102230 meter7 anmälda
1Andreas NäslundVästerås SOK25:22
2Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK27:20
3Viktor WallinKorsnäs IF OK34:00
4Markus ÖsterlundVästerås SOK34:35
5Samuel JonssonHallstahammars OK36:25
6Elias KorhonenAvesta OK42:43
7Sixten TörnqvistVästerås SOK48:52

H122700 meter10 anmälda
1Viktor BarkegrenStora Tuna OK28:55
2Isac Von KrusenstiernaOK Kåre30:24
3Håkan RambergHallstahammars OK32:36
4Isak ÅbergKorsnäs IF OK33:26
5Rikard HolmströmVästerbergslagens OL44:26
6Simon SjöbergVästerbergslagens OL48:23
7Jonatan HolmAvesta OK55:05
8Dan ÖsterlundVästerås SOK55:23
Isak WadmanVästerås SOKEj godk.

H143580 meter11 anmälda
1Andreas SundströmVästerås SOK32:30
2Nils AlexanderssonStora Tuna OK34:38
3Emil ÅbergKorsnäs IF OK37:16
4August MikaelssonVästerås SOK38:15
5John GunnarssonSurahammars SOK44:22
6Jonas GustafssonOK Kåre54:21
7Simon ÖsterlundVästerås SOK55:15
8Martin NorrbomSala OK57:40
9Oscar SjöbergVästerbergslagens OL60:32

H164810 meter12 anmälda
1Carl BomanVästerås SOK41:41
2Elias ÖhgrenOK Kåre43:33
3Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL45:53
4Erik BjörklundBjursås OK48:18
5Viktor LundénAvesta OK49:53
6Glen BalesOK Kåre50:50
7Jacob AhlströmVästerås SOK54:42
8Kasper WestmanVästerås SOK55:31
9Fredrik WallinStora Tuna OK70:51
Martin VidfeltLindebygdens OKEj godk.

H186260 meter5 anmälda
1Markus WallinStora Tuna OK67:13
2Fredrik UrbyVästerås SOK69:12
3Filip BrynforsVästerbergslagens OL74:22

H207190 meter1 anmälda

H217970 meter11 anmälda
1Rikard ClaessonStora Tuna OK56:23
2Anders ÖsterlundVästerås SOK57:58
3Pelle EngstrandStora Tuna OK59:09
4Andreas LundbladOK Nackhe65:02
5Viktor ÖhlénSurahammars SOK70:36
6Niklas AldinStora Tuna OK72:48
7Anders DalinLeksands OK76:01
8Andreas ForslundAvesta OK77:52
9Marcus AnderssonIFK Umeå78:51
10Erik GohdeDalaportens OL96:08

H357190 meter3 anmälda
1Henrik OrtmanVästerås SOK64:47
2Tomas KarlssonLindebygdens OK76:16
Pär IngelströmVästerås SOKEj godk.

H406260 meter9 anmälda
1Per LovangVästerbergslagens OL57:15
2Jens AndertoftVästerås SOK59:26
3Urban RisbergEskilstuna OL64:26
4Erik ÅbergKorsnäs IF OK70:24
5Stefan PetterssonArboga OK84:50
6Johan KruskopfKorsnäs IF OK95:07

H455790 meter16 anmälda
1Lars JohanssonKarlsbyhedens IK44:54
2Per SundströmVästerås SOK54:01
3Mats WallinStora Tuna OK54:15
4Bengt HaglundLeksands OK54:45
5Tomas VidfeltLindebygdens OK56:51
6Stefan BjurstedtHallstahammars OK59:03
7Mikael BacklundDalaportens OL59:12
8Lars GustafssonOK Kåre70:01
9Henrik HallorLindebygdens OK70:43
10Torbjörn SöderlundLeksands OK70:49
11Hans WestmanVästerås SOK72:25
12Anders S NybergSäterbygdens OK75:44
13Per WadmanVästerås SOK84:08
Jörgen DalénSala OKEj godk.

H505450 meter9 anmälda
1Jan-Olof BjörklundBjursås OK51:38
2Per WinteråsVästerbergslagens OL53:17
3Stefan NybergAvesta OK54:59
4Stefan NilssonStora Tuna OK55:16
5Roger ÅsbergOK Hedströmmen55:30
6Sven-Anders OlssonAttunda OK74:40
7Esko StadigSK Trim/Virsbo74:44
8Bengt VisénLindebygdens OK89:46
Pelle HöökKöping-Kolsva OKEj godk.

H554980 meter13 anmälda
1Hans AnderssonVästerbergslagens OL43:42
2Anders SilvemarkDalaportens OL45:27
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK49:41
4Sten-Åke HolmbergSala OK61:01
5Leo JohanssonVandrarringen61:58
6Jan-Eric LethagenVästerås SOK75:49
Kenneth PerssonDalaportens OL75:49
8Anders GunnarssonSurahammars SOK82:38
Lars SahlbergLeksands OKEj godk.

H604790 meter14 anmälda
1Bengt StenerhagVästerbergslagens OL50:16
2Hans GreijerVästerås SOK55:54
3Göran LarssonSala OK56:37
4Tommy ÖhlingÄrla IF57:07
5Ulf KjellinOK Hedströmmen60:37
6Leif MathisenEskilstuna OL63:35
7Bernt ÅströmVästerås SOK65:10
8Bo SundbergIFK Hedemora OK69:40
9Kjell FrodinKöping-Kolsva OK71:07
10Matts EngvallBodens BK76:38
11Ragnar WidenbringSala OK83:31
12Anders MillingerVästerås SOK87:14
Vilho RokkaLångshyttans AIK OKEj godk.

H654360 meter27 anmälda
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK45:34
2Olle JohanssonIFK Hedemora OK49:22
3Jan JohanssonIFK Hedemora OK49:58
4Håkan MossbergOK Järnbärarna50:56
5Lars-Erik RaskVästerås SOK53:29
6Benny RendalenKorsnäs IF OK53:34
7Per JacobssonArboga OK53:40
8Sven-Olof AspLeksands OK55:04
9Gunnar LöfkvistBjursås OK56:14
10Håkan SöderkvistArboga OK57:56
11Karl-Gustav KlemetsHallstahammars OK58:35
12Jan Olof DahlströmBjursås OK60:53
13Bertil HolmgrenGävle OK61:02
14Lars JohanssonHägersta GF61:47
15Torbjörn TirénSOIK Hellas62:15
16Hans KruskopfKorsnäs IF OK64:26
17Tore KangasVästerås SOK65:05
18Rolf BjärudVästerbergslagens OL66:48
19Jan Olof HedbergGagnefs OK69:00
20Jan RehdinKöping-Kolsva OK70:30
21Lars-Olov PetterssonArboga OK73:14
22Tryggve OttossonKorsnäs IF OK79:33
23Henning WaltgårdDomnarvets GOIF86:26
Hans L AnderssonVästerbergslagens OLEj godk.
Bo DanmoDomnarvets GOIFEj godk.

H703820 meter23 anmälda
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK38:27
2Kuno ÖsterlundVästerås SOK40:39
3Ragnar ErikssonOK Hedströmmen41:43
4Mats ErikssonOK Norden48:08
5Stig ÖsthKorsnäs IF OK49:03
6Svante NyströmVästerbergslagens OL50:36
7Janne MånssonLeksands OK50:50
8Kjell MjöbergHallstahammars OK51:15
9Karl Henrik LovangVästerbergslagens OL51:26
10Folke NyströmVästerbergslagens OL52:24
11Torbjörn EricssonKöping-Kolsva OK52:40
12John VallinOK Hedströmmen53:12
13Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen54:52
14Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK56:02
15Rolf WestbergSK Trim/Virsbo58:10
16Bo LöwegrenVästerås SOK60:05
17Ulf BolinderVästerås SOK60:16
18Lars KjellmanVandrarringen62:10
19Lars AhlströmVästerås SOK70:44
20Sune AhlinKöping-Kolsva OK77:30

H753290 meter7 anmälda
1Ulf LindgrenVästerås SOK43:35
2Bo KarlssonKöping-Kolsva OK45:40
3Ingemar JohanssonIFK Hedemora OK45:55
4Claes SjöbergLindebygdens OK48:00
5Lennart KarlénVästerås SOK51:22
6Bo SandbergIK Jarl Rättvik57:44
7Roland LundqvistTimrå SOK59:54

H802890 meter7 anmälda
1Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK46:58
2Thorwald JanssonVästerbergslagens OL73:06
3Tage ErikssonHallstahammars OK78:32
Rune MasesLeksands OKEj godk.
Malte KarlssonVästerås SOKEj godk.
Ragnar HasselquistHallstahammars OKEj godk.

INSKOLNING1510 meter7 anmälda
Agnes WallinKorsnäs IF OKGodkänd
Anja NilssonDomnarvets GOIFGodkänd
Elsa NilssonDomnarvets GOIFGodkänd
Frida AnderssonNorbergs OKGodkänd
Isak DahlinLeksands OKGodkänd
Oskar DahlinLeksands OKGodkänd
Sara WallinKorsnäs IF OKGodkänd

U11510 meter8 anmälda
1Peter ÅbergKorsnäs IF OK23:29
2Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK24:33
3Emil AhlströmVästerås SOK25:05
4Mira KorhonenAvesta OK27:11
5Gustav JonssonHallstahammars OK29:35
6Noah AndertoftVästerås SOK31:30
7Lucas WannerAvesta OK34:50
8Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK38:27

U22230 meter4 anmälda
1Linnea NybergSäterbygdens OK34:35
2Joakim NordqvistVästerbergslagens OL35:44
3Hugo KangasVästerås SOK39:22

U32700 meter4 anmälda
1Jesper NordqvistVästerbergslagens OL33:00
2Maja NybergSäterbygdens OK56:12
Elias PonténStora Tuna OKEj godk.

U43580 meter1 anmälda
1Amanda DanielsAvesta OK66:03

ÖPPEN 12230 meter2 anmälda
1Axel AnderssonNorbergs OK33:02
Susanne KarlssonLindebygdens OKEj godk.

ÖPPEN 22700 meter12 anmälda
1Lina FredrikssonKorsnäs IF OK36:07
2Joakim WestessonHallstahammars OK49:25
3Anna FredrikssonKorsnäs IF OK50:29
4Helena KronholmSala OK51:52
5Ulla Birgitta LansnerVästerbergslagens OL60:45
6Jan-Erik KraftHallstahammars OK65:38
7Johan LindOK Kåre69:08
8UllaKarin HolmbergOK Norden69:42
9Christina GohdeVästerås SOK75:31
10Barbro BobäckLångshyttans AIK OK76:43
11Jan BobäckLångshyttans AIK OK76:47
Karin JohanssonHallstahammars OKEj godk.

ÖPPEN 43580 meter14 anmälda
1Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK56:00
2Sven-Edward LentzVästerbergslagens OL64:19
3Mats AdolfssonOK Kåre64:52
4Rachel NorbyStora Tuna OK65:18
5Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK68:57
6Bo KlingsmoDalaportens OL69:44
7Anette BarkegrenStora Tuna OK70:01
8Lena RambergHallstahammars OK70:54
9Jouko TaskinenVästerås SOK72:48
10Lotta RudhAvesta OK83:19
11Linn RickmoAvesta OK83:20
12Tommy BomanVästerås SOK85:57
13Lena LindgrenOK Järnbärarna113:36
Elisabeth StödemanHallstahammars OKEj godk.

ÖPPEN 54230 meter8 anmälda
1Peter EdmanKorsnäs IF OK47:12
2Jonas SjöbergVästerbergslagens OL48:17
3Christer JonssonHallstahammars OK56:30
4Hans AnderssonVästerås SOK61:55
5Thomas JanssonStora Tuna OK66:12
6Per StinessenDalaportens OL69:36
7Björn EkholmVästerås SOK85:24
Erik UrbyVästerås SOKEj godk.

ÖPPEN 64810 meter12 anmälda
1Mikael PerérsKorsnäs IF OK49:38
2Chris BalesOK Kåre64:38
3Hans WesterOK Järnbärarna65:49
4Kjell GustafssonOK Järnbärarna66:54
5Gunilla BomanVästerås SOK71:10
6Annika DavidssonVästerås SOK74:31
7Magnus ErikssonKarlsbyhedens IK83:42
8Lars JohanssonAvesta OK85:25
9Elin LethagenVästerås SOK101:27
10Inger LethagenVästerås SOK101:33
Ida PonténStora Tuna OKEj godk.
Kerstin ÅbergKorsnäs IF OKEj godk.

ÖPPEN 72890 meter22 anmälda
1Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK27:50
2Linda MattssonDalaportens OL32:09
3Johan WannerAvesta OK32:53
4Malena AhlströmVästerås SOK34:01
5Per AnderssonNorbergs OK35:02
6Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK35:47
7Stefan TörnqvistVästerås SOK36:23
8Ulla-Kari PonténStora Tuna OK37:56
9Cecilia JohnssonAvesta OK40:01
10Malin WannerAvesta OK43:31
11Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo44:43
12Kennet ÖstmanAvesta OK45:08
13Jan QvickSK Trim/Virsbo46:04
14Eva-Lena JonssonAvesta OK46:15
15Benny ErikssonSmedjebackens OK47:33
16Tom HansenAvesta OK49:12
17Berit StåhlAvesta OK53:10
18Bore NybergSäterbygdens OK53:44
19Camilla HolmAvesta OK53:46
20Emma NybergAvesta OK54:39
21Ritva KärkkäinenAvesta OK55:53
Stig-Olof StålAvesta OKEj godk.

ÖPPEN 85450 meter7 anmälda
1Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK61:22
2Joakim AhlstömVästerås SOK62:58
3Dan HedblomDalaportens OL68:20
4Torsten RambergHallstahammars OK70:22
5Per HaepplingVästerås SOK70:33
6Peter KraftHallstahammars OK75:30
7John SivarsDalaportens OL78:26

ÖPPEN 97190 meter3 anmälda
1Hans NäslundVästerås SOK61:22
2Niklas ErikssonSmedjebackens OK64:31
3Håkan NilssonDomnarvets GOIF69:36


Skapad 2010-04-25 12:30:31 med OLA version 4.1.4