NOK:s Nationella, Startlista

2008-05-01


H85    1910 meter    4 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39789   Sven Wåhlberg OK Kåre 11:02
  30429   Anders Linder IFK Hedemora OK 11:04
  227889   Karl-Erik Pettersson OK Norden 11:06
  38812   Tage Johansson Västerås SOK 11:08


H80    1910 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  28873   Nils Eriksson OK Kåre 11:23
  43463   Gösta Magnusson IFK Hedemora OK 11:25
  36699   Thorwald Jansson Västerbergslagens OL 11:27
  205492   Ragnar Hasselquist Hallstahammars OK 11:29
  26945   Rune Mases Leksands OK 11:31
  37274   Sven Andersson Avesta OK 11:33
  37090   Folke Ernstsson Västerbergslagens OL 11:35
  18431   Sivert Ström Vandrarringen 11:37
  38901   Rune Berglind Västerbergslagens OL 11:39
  217186   Malte Karlsson Västerås SOK 11:41


H75    2030 meter    13 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343379   Martin Bergstrand Vandrarringen 10:58
  17019   Valter Alama OK Grane 11:00
  25029   Claes Sjöberg Lindebygdens OK 11:02
  28864   Sture Josefsson OK Kåre 11:04
  39618   Lennart Öberg Västerås SOK 11:06
  28871   Hans Eric Robertson OK Kåre 11:08
  409874   Altti Järvinen Västerås SOK 11:10
  228042   Gunnar Eriksson Vandrarringen 11:12
  39631   Stig Gurås Västerås SOK 11:14
  14880   Ingvar Lundström Stora Tuna OK 11:16
  18940   Göthe Olsson Köping-Kolsva OK 11:18
  244861   Alf Johansson Västerås SOK 11:20
  39755   Sigge Gustafsson Dalaportens OL 11:22


H70    2350 meter    31 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36093   Mats Eriksson OK Norden 11:10
  37094   Folke Nyström Västerbergslagens OL 11:12
  261564   Janne Månsson Leksands OK 11:14
  39857   Bo Löwegren Västerås SOK 11:16
  12532   Lennart Eriksson OK Enen Enköping 11:18
  37137   Torsten Löfgren Karlsbyhedens IK 11:20
  36721   Rolf Krohn Hudiksvalls IF 11:22
  306991   Åke Sundberg Fagersta OK 11:24
  217156   Ulf Bolinder Västerås SOK 11:26
  42419   Ove Johansson OK Järnbärarna 11:28
  25076   Rolf Westberg SK Trim/Virsbo 11:30
  29843   John Vallin Stora Tuna OK 11:32
  38471   Erik Lindberg Karlsbyhedens IK 11:34
  27188   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 11:36
  25316   Lars Söderlund Hallstahammars OK 11:38
  259497   Roland Lundqvist Timrå SOK 11:40
  248861   Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 11:42
  304982   Svante Nyström Västerbergslagens OL 11:44
  403988   Lennart Karlén Västerås SOK 11:46
  409419   Rolf Andersson Rimbo SOK 11:48
  16887   Lars Ekman Sala OK 11:50
  38481   Boy Nyman Vandrarringen 11:52
  43448   Ingemar Johansson IFK Hedemora OK 11:54
  409866   Kuno Österlund Västerås SOK 11:56
  229768   Bo Karlsson Köping-Kolsva OK 11:58
  25095   Karl-Henrik Lovang Västerbergslagens OL 12:00
  18432   Bengt Albinsson Vandrarringen 12:02
  38016   Kurt Zander Västerås SK OK 12:04
  25319   Rune Sandberg Hallstahammars OK 12:06
  36386   Hans Mårtensson Dalaportens OL 12:08
  18801   Allan Haglund Gävle OK 12:10


H65    2440 meter    36 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  205299   Ronnie Gustavsson Rembo IK 10:59
  14872   Hans Kruskopf Stora Tuna OK 11:01
  38043   Stig Östh Korsnäs IF OK 11:03
  228075   Leif Nilsson Vandrarringen 11:05
  15300   Torsten Dahlström Kvarnsvedens GOIF OK 11:07
  27342   Sigurd Olsson Säterbygdens OK 11:09
  44511   Olle Johansson IFK Hedemora OK 11:11
  352931   Sune Ahlin Köping-Kolsva OK 11:13
  36224   Sören Johansson OK Norden 11:15
  39641   Hans Andersson Västerås SOK 11:17
  590308   Einar Berglund Rembo IK 11:19
  27301   P-G Jansson Säterbygdens OK 11:21
  25303   Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 11:23
  46763   Johnny Brandt Hällefors OK 11:25
  41600   Mats Andersson Stora Skedvi IK SOFF 11:27
  37412   Stig Karlsson Korsnäs IF OK 11:29
  29794   Hans-Erik Hansson Köping-Kolsva OK 11:31
  43155   Stig-Olof Ståhl Avesta OK 11:33
  10243   Kurt Sandström Skutskärs OK 11:35
  18445   Lars Kjellman Vandrarringen 11:37
  33805   Jan-Olof Hedberg Gagnefs OK 11:39
  27602   Sven Jacobsson IF Thor 11:41
  402710   Stig Karlsson Köping-Kolsva OK 11:43
  939911   Torbjörn Johansson OK Norden 11:45
  343568   Hans Lindqvist OK Hedströmmen 11:47
  262601   Rolf Bjärud Västerbergslagens OL 11:49
  30452   Jan Johansson IFK Hedemora OK 11:51
  46784   Nils Mogren Hällefors OK 11:53
  25310   Karl-Gustav Klemets Hallstahammars OK 11:55
  25017   Rolf Helmersson Lindebygdens OK 11:57
  228070   Henry Svensson Vandrarringen 11:59
  260647   Lars-B Larsson OK Tyr 12:01
  262320   Per Haeppling Västerås SOK 12:03
  15416   Göran Berg Sundsvalls OK 12:05
  27186   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 12:07
  18929   Sven Eric Kåberg Köping-Kolsva OK 12:09


H60    2640 meter    28 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37335   Paul-Erik Glasberg Västerbergslagens OL 11:00
  214398   Erik Johansson Avesta OK 11:02
  259156   Åke Höglund Midälva OK 11:04
  16896   Ragnar Widenbring Sala OK 11:06
  421828   Nils Olsson Vandrarringen 11:08
  43125   Hans Käck Dalaportens OL 11:10
  11217   Karl-åke Larsson OK Enen Enköping 11:12
  258636   Göran Wiig Hallstahammars OK 11:14
  362052   Kjell Frodin Köping-Kolsva OK 11:16
  42301   Sven-Olof Asp Leksands OK 11:18
  263389   Gunnar Löfkvist Bjursås OK 11:20
  18435   Odd Werner-Erichsen Vandrarringen 11:22
  18941   Jan Rehdin Köping-Kolsva OK 11:24
  14859   Hans Grudd Stora Tuna OK 11:26
  25088   Mats Hållén SK Trim/Virsbo 11:28
  262692   Vilho Rokka Långshyttans AIK OK 11:30
  16895   Henry Westman Sala OK 11:32
  25306   Rolf Karlsson Hallstahammars OK 11:34
  39965   Rune Vikman Västerås SOK 11:36
  258660   Tommy Persson Hallstahammars OK 11:38
  28013   Siwar Cliffoord Hofors OK 11:40
  38027   Bertil Holmgren Gävle OK 11:42
  248848   Håkan Mossberg OK Järnbärarna 11:44
  36410   Rolf Lindberg Söderhamns OK 11:46
  36593   Ulf Back Vandrarringen 11:48
  43484   Lars Håkansson Dalaportens OL 11:50
  37236   Östen Andersson Västerbergslagens OL 11:52
  39759   Kenneth Löfqvist Västerås SOK 11:54


H55    2990 meter    25 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  44515   Bo Sundberg IFK Hedemora OK 11:19
  18840   Mats Hemström Gävle OK 11:21
  27191   Ulf Kjellin OK Hedströmmen 11:23
  38220   Per Erik Fogel OK Kåre 11:25
  39768   Bo-Göran Karlsson Avesta OK 11:27
  44610   Ulf Persson Västerbergslagens OL 11:29
  39666   Lars Jakobsson Västerås SOK 11:31
  27339   Roland Berg Säterbygdens OK 11:33
  42552   Göran Ryman Grycksbo IF OK 11:35
  261408   Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 11:37
  202277   Hans-Erik Skalberg Västerås SOK 11:39
  33871   Göran Söderström Domnarvets GOIF 11:41
  302208   Mats Gustafsson Malungs OK Skogsmård 11:43
  24911   Leo Johansson Vandrarringen 11:45
  343974   Sven-Arne Fransson Avesta OK 11:47
  262938   Mats Sandewall Umeå OK 11:49
  501209   Göran Larsson Sala OK 11:51
  341541   Anders Gunnarsson Surahammars SOK 11:53
  14955   Leif Åkerblom Stora Tuna OK 11:55
  918949   Lennart Lundgren Avesta OK 11:57
  262693   Lasse Kokkonen Långshyttans AIK OK 11:59
  36307   Lars Dahlström Västerbergslagens OL 12:01
  248996   Bernt Åström Västerås SOK 12:03
  18448   Ulf Betshammar Vandrarringen 12:05
  47270   Göran Fredberg Korsnäs IF OK 12:07


H50    3090 meter    32 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47396   Sven-Erik Levin Tierps SOK 10:56
  27325   Olle Rönnols Säterbygdens OK 10:58
  262610   Tryggve Ottosson Västerbergslagens OL 11:00
      Jan Bröms Västerås SOK 11:02
  262499   Tommy Östh Ljusdals OK 11:04
  39000   Torbjörn Ottosson Stora Tuna OK 11:06
  28402   Mats Lundberg Dalaportens OL 11:08
  345176   Tomas Falk Gävle OK 11:10
  351843   Lars Harkman Malungs OK Skogsmård 11:12
  263381   Jan-Olof Björklund Bjursås OK 11:14
  580417   Göran Lind Säterbygdens OK 11:16
  408761   Anders Bergström IFK Umeå 11:18
  506070   Ola Wiksell Stora Tuna OK 11:20
  29611   Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 11:22
  570718   Pelle Höök Köping-Kolsva OK 11:24
  205359   Mikael Utter Västerås SOK 11:26
  540424   Hans Andersson Västerbergslagens OL 11:28
  30430   Roland Josefsson IFK Hedemora OK 11:30
  259583   Ola Hedin OK Hammaren 11:32
  351453   Esko Stadig SK Trim/Virsbo 11:34
  26936   Roger Lind Leksands OK 11:36
  28408   Ola Johansson Gävle OK 11:38
  42536   Hans Karlsson Länna IF 11:40
  29788   Per-Olov Sjöström Västerås SOK 11:42
  404262   Sten-Olof Mattsson Leksands OK 11:44
  43057   Thom Sandvik Avesta OK 11:46
  37420   Lars Danils Västerbergslagens OL 11:48
  47089   Leif Gustafsson Säterbygdens OK 11:50
  47246   Ulf Henriksson Korsnäs IF OK 11:52
  37749   Anders Engström OK Kåre 11:54
  249000   Christer Segerqvist Gävle OK 11:56
  570108   Kenneth Larsson Köping-Kolsva OK 11:58


H45    3340 meter    35 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  777808   Arne Hägg Arboga OK 10:59
  351757   Lars Andersson OK Triangeln 11:01
  27329   Per Sandberg Säterbygdens OK 11:03
  14864   Sven Hedkvist Stora Tuna OK 11:05
  331029   Lennart Myrehed Västerås SOK 11:07
  259243   Stefan Sahlin Arboga OK 11:09
  590820   Per Winterås Västerbergslagens OL 11:11
  47095   Bosse Wigge Säterbygdens OK 11:13
  26920   Bengt Haglund Leksands OK 11:15
  248215   Johan Östberg Stora Tuna OK 11:17
  38188   Peter Cederlöf Västerås SOK 11:19
  37719   Stefan Nyberg Avesta OK 11:21
  27629   Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:23
  33749   Stefan Malmberg Stora Tuna OK 11:25
  228064   Mats Kälvegren Västerås SOK 11:27
  259042   Mats Walheim Robertsfors IK 11:29
  39782   Per Sundström Västerås SOK 11:31
  264554   Jan-Erik Skogh Österfärnebo IF 11:33
  345192   Per Edenhamn Länna IF 11:35
  47244   Håkan Holmberg Korsnäs IF OK 11:37
  214391   Leif Markfjärd Avesta OK 11:39
  243070   Magnus Forsgren OK Kåre 11:41
  43047   Anders Lundh Järfälla OK 11:43
  409875   Anders Rooth Västerås SOK 11:45
  37435   Ola Pettersson Länna IF 11:47
  225352   Rolf Ekman Sala OK 11:49
  352748   Tomas Jansson Länna IF 11:51
  241566   Carl Byman Västerås SOK 11:53
  354318   Roger Åsberg OK Hedströmmen 11:55
  38891   Anders Hansson OK Hammaren 11:57
  225365   Erik Bengtsson Sala OK 11:59
  228045   Hans Westman Västerås SOK 12:01
  205438   Anders Enmark Gävle OK 12:03
  19437   Lars Gustafsson OK Kåre 12:05
  248231   Thomas Norgren Stora Tuna OK 12:07


H40    3490 meter    19 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351173   Jan Moberg Gävle OK 11:22
  42560   Kennet Andersson Grycksbo IF OK 11:24
  661126   Ben Strengell Västerås SOK 11:26
  260697   Pär Nyman OK Tyr 11:28
  249151   Thomas Urby Västerås SOK 11:30
  341376   Mårten Källström Sala OK 11:32
  39289   Ola Torstensson Västerås SOK 11:34
  351706   Petter Ranefall IF Thor 11:36
  38856   Jan Lindberg Korsnäs IF OK 11:38
  421796   Fredrik Månsson Lunds OK 11:40
  244270   Stefan Bjurstedt Hallstahammars OK 11:42
  202284   Mikael Davidsson Västerås SOK 11:44
  408902   Torbjörn Nilsson Stora Tuna OK 11:46
  217155   Peter Lundberg Västerås SOK 11:48
  207293   Erik Möller Arboga OK 11:50
  302409   Thomas Å Karlsson Västerås SOK 11:52
  651115   Jörgen Dalén Sala OK 11:54
  306165   Christer Alkberg Ockelbo OK 11:56
  36232   Jens Andersson OK Roslagen 11:58


H35    3910 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  347046   Krister Hagman Västerås SOK 11:38
  18824   Ingemar Stålberg Gävle OK 11:40
  307000   Thomas Henriksson Fagersta OK 11:42
  721011   Roland Natanaelsson Köping-Kolsva OK 11:44
  304967   Magnus Lindström Västerbergslagens OL 11:46
  14229   Jens Andertoft Västerås SOK 11:48
  19488   Magnus Thornell Surahammars SOK 11:50
  700219   Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 11:52
  750523   Torbjörn Pettersson Gävle OK 11:54
  229994   Niklas Olsson Fagersta OK 11:56


H21    4860 meter    34 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 720116 233 Lars-Håkan Bengtsson Gävle OK 11:03
2 47342   Roger Andersson Tierps SOK 11:05
3 47343 810 Henrik Andersson Tierps SOK 11:07
4 18951   Thomas Törnkvist Köping-Kolsva OK 11:09
5 652655   Peter Wirehn Dalaportens OL 11:11
6 851119   Per Wirehn Dalaportens OL 11:13
7 780622 177 Mattias Mårts Stora Tuna OK 11:15
8 750505 327 Patrik Söderqvist Leksands OK 11:17
9 227978   Hampus Möller OK Kåre 11:19
10 731123 49 Anders Österlund Västerås SOK 11:21
11 501550 1021 Oskar Funcke Dalaportens OL 11:23
12 650618   Per Winther Västerbergslagens OL 11:25
13 25456 160 Rickard Svensson Västerås SOK 11:27
14 790524   Henrik Thomson OK Kåre 11:29
15 780628   Niclas Eriksson Falköpings AIK OK 11:31
16 850122 254 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 11:33
17 26013 310 Erik Sisell Gävle OK 11:35
18 680831   Alf Nordanbro Malungs OK Skogsmård 11:37
19 27583 204 Johan Sundén Västerås SOK 11:39
20 14875   Alistair Landels Stora Tuna OK 11:41
21 37590   Henrik Roos OK Linné 11:43
22 860625 412 Erik Lind IFK Umeå 11:45
23 504281 480 Martin Sundlöf Gävle OK 11:47
24 660703 1018 Ola Jernström Dalaportens OL 11:49
25 890509 760 Mattias Olofsson OK Enen Enköping 11:51
26 975346 507 Marcus Andersson IFK Umeå 11:53
27 219973   Martin Juhlin Västerås SOK 11:55
28 43128   Andreas Forslund Avesta OK 11:57
29 611129 127 Lasse Jansson Gävle OK 11:59
30 258332 357 Johan Karlsson OK Kåre 12:01
31 37824   Lars-Åke Sand Västerbergslagens OL 12:03
32 43451 591 Marcus Mattsson IFK Hedemora OK 12:05
33 840707 1004 Jonas Karlsson Dalaportens OL 12:07
34 38511 434 Jonas Lundin Västerås SOK 12:09


H18    3490 meter    10 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  911030   Theo Odenryd Järbo OK 11:41
  47093 968 Gunnar Wigge Säterbygdens OK 11:43
  409880   Hampus Westman Västerås SOK 11:45
  901020 850 Fredrik Winterås Västerbergslagens OL 11:47
  910809 703 Anders Åkerblom Stora Tuna OK 11:49
  214337   Kristoffer Markfjärd Avesta OK 11:51
  910727 771 Erik Fernlund Säterbygdens OK 11:53
  910724 813 Mikael Anttila-Eriksson Länna IF 11:55
  304968   Emil Brynfors Västerbergslagens OL 11:57
  37368 899 Johan Englöf Köping-Kolsva OK 11:59


H16    3200 meter    25 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  207520   Oliver Andersson Västerås SOK 11:02
      Vakant Vakant 11:04
  930226   Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 11:06
  208901   Rasmus Elmertoft Norbergs OK 11:08
  208995   Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 11:10
  921208   Andreas Holmberg Korsnäs IF OK 11:12
  354140 654 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 11:14
  930316   Jonathan Winther Västerbergslagens OL 11:16
  241588   Patrik Rosendal Västerås SOK 11:18
      Vakant Vakant 11:20
  39861   Erik Ramberg Hallstahammars OK 11:22
  930805   Martin Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 11:24
  347310   Anton Forsberg Västerås SOK 11:26
  409886   Daniel Drougge Säterbygdens OK 11:28
      Vakant Vakant 11:30
  42515   Gustav Fredriksson Länna IF 11:32
  208094   Fredrik Urby Västerås SOK 11:34
  36561   Erik Book OK Enen Enköping 11:36
      Vakant Vakant 11:38
  350572   Hampus Grönberg Korsnäs IF OK 11:40
  36267   Johan Forsgren OK Kåre 11:42
      Vakant Vakant 11:44
  47075   Andreas Bergqvist Säterbygdens OK 11:46
  47262   Viktor Henriksson Korsnäs IF OK 11:48
  920126   Andreas Calleberg Söderhamns OK 11:50


H14    2650 meter    27 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  231215   Magnus Liljedahl Västerbergslagens OL 10:58
      Vakant Vakant 11:00
  940316   Kasper Westman Västerås SOK 11:02
  351511   Linus Holst Karlsbyhedens IK 11:04
  263390   Erik Björklund Bjursås OK 11:06
  227608   Rikard Mattsson Leksands OK 11:08
  348050   Albin Blom Norbergs OK 11:10
  42753   Torgny Palm HJS-Vansbro OK 11:12
      Vakant Vakant 11:14
  340206   Carl Näslund Västerås SOK 11:16
  47265   Per Erik Fredberg Korsnäs IF OK 11:18
  353039   Kevin Ståhl Järbo OK 11:20
  306949   Gustav Henriksson Korsnäs IF OK 11:22
      Vakant Vakant 11:24
  334338   David Torstensson Västerås SOK 11:26
  208927   William Karlsson Norbergs OK 11:28
  228243   Joakim Henningson Arboga OK 11:30
  402810   Sixten Walheim Robertsfors IK 11:32
      Vakant Vakant 11:34
  352585   Elias Öhgren Karlsbyhedens IK 11:36
  344114   Axel Skoog Sala OK 11:38
  256603   Viktor Lundén Avesta OK 11:40
  950812   Johan Winther Västerbergslagens OL 11:42
  47090   Oskar Sandberg Säterbygdens OK 11:44
      Vakant Vakant 11:46
  351505   Albin Axelsson Karlsbyhedens IK 11:48
  226180   Gus Ekman Sala OK 11:50


H12    2300 meter    32 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  209851   Oscar Sjöberg Västerbergslagens OL 10:53
  228950   Lukas Danielsson Västerbergslagens OL 10:55
  245124   Albin Bergkvist Bjursås OK 10:57
  245157   Rikard Andersson Bjursås OK 10:59
  409865   Simon Österlund Västerås SOK 11:01
  355282   Filip Hahne Insjöns IF OK 11:03
      Vakant Vakant 11:05
  409877   August Mikaelsson Västerås SOK 11:07
  244870   Pontus Holst Karlsbyhedens IK 11:09
  227203   Isak Söderström Sala OK 11:11
  421792   Axel Limbäck Västerås SOK 11:13
  960307   Filip Bergström Kvarnsvedens GOIF OK 11:15
      Vakant Vakant 11:17
  355504   Mikael Landels Barnes Stora Tuna OK 11:19
  244049   Emil Åberg Korsnäs IF OK 11:21
  341371   Martin Norrbom Sala OK 11:23
  228069   Henrik Kälvegren Västerås SOK 11:25
      Vakant Vakant 11:27
  228035   Simon Gustafsson OK Kåre 11:29
  334337   Jacob Torstensson Västerås SOK 11:31
  259185   Benjamin Sahlin Arboga OK 11:33
      Vakant Vakant 11:35
  225697   Andreas Sundström Västerås SOK 11:37
  362051   Erik Edlund Köping-Kolsva OK 11:39
  970922   Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:41
  362086   Pontus Hagman Västerås SOK 11:43
  344685   Rasmus Bergsten Köping-Kolsva OK 11:45
  353038   Joakim Ståhl Järbo OK 11:47
  362085   Christoffer Hagman Västerås SOK 11:49
  228027   Jonas Gustafsson OK Kåre 11:51
      Vakant Vakant 11:53
  239812   John Gunnarsson Surahammars SOK 11:55


H10    2110 meter    18 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  209872   Simon Sjöberg Västerbergslagens OL 10:56
  234544   Sebastian Danielsson Västerbergslagens OL 10:58
  226233   Dan Österlund Västerås SOK 11:00
      Vakant Vakant 11:02
  244275   Håkan Ramberg Hallstahammars OK 11:04
  42754   Byron Palm HJS-Vansbro OK 11:06
  244009   Isak Åberg Korsnäs IF OK 11:08
      Vakant Vakant 11:10
  229550   Tinus Lindström Västerbergslagens OL 11:12
  341590   Alfred Lönn Vandrarringen 11:14
      Vakant Vakant 11:16
  331707   Waldemar Andersson OK Roslagen 11:18
  225362   Anton Källström Sala OK 11:20
      Vakant Vakant 11:22
  228783   Rasmus Möller Arboga OK 11:24
      Vakant Vakant 11:26
  248984   Simon Sjöberg Gävle OK 11:28
  402139   Johan Edenhamn Länna IF 11:30


D75    1910 meter    8 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38326   Gunborg Wåhlberg OK Kåre 11:01
  354319   Eva Turén OK Hedströmmen 11:03
  18947   Gunborg Sundberg Köping-Kolsva OK 11:05
  340603   Gun Helmersson Lindebygdens OK 11:07
  39754   Ulla Svärdby Dalaportens OL 11:09
  25317   Gun Holmqvist Arboga OK 11:11
  24916   Inger Jäder Vandrarringen 11:13
  264845   Gunborg Hellström Österfärnebo IF 11:15


D70    2030 meter    17 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36724   Vera Blom Hudiksvalls IF 11:00
  18433   Inger Albinsson Vandrarringen 11:02
  30434   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 11:04
  12533   Ulla Rask OK Enen Enköping 11:06
  27318   Berit Bäckman Säterbygdens OK 11:08
  39756   Birgitta Gustafsson Dalaportens OL 11:10
  18928   Göta Kåberg Köping-Kolsva OK 11:12
  420038   Birgit Haglund OK Hedströmmen 11:14
  25084   Gudrun Smeds SK Trim/Virsbo 11:16
  24908   Birgitta Eriksson Vandrarringen 11:18
  25554   Irma Andersson Rimbo SOK 11:20
  38750   Inger Daniels-Östh Korsnäs IF OK 11:22
  46766   Elsa Nilsson Hällefors OK 11:24
  16901   Maud Bengtsson Sala OK 11:26
  44484   Laila Nygren Säterbygdens OK 11:28
  28872   Karin Robertson OK Kåre 11:30
  36723   Gun Krohn Hudiksvalls IF 11:32


D65    2160 meter    19 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25304   Eivor Mjöberg Hallstahammars OK 11:17
  46777   Elwy Wetterskoog Hällefors OK 11:19
  42903   Gudrun Dahlström Kvarnsvedens GOIF OK 11:21
  18802   Ann-Margret Persson Gävle OK 11:23
  244795   Gun-Britt Rosendahl Fagersta OK 11:25
  16902   Inger Olsson Sala OK 11:27
  36680   Inger Lundh OK Norden 11:29
  263392   Siv Hasselgrund Bjursås OK 11:31
  14865   Anna Hellgren Stora Tuna OK 11:33
  18443   Liz Porteous Vandrarringen 11:35
  44485   Siv Stam Säterbygdens OK 11:37
  263311   Asta Sjöberg Lindebygdens OK 11:39
  38391   Rose-Marie Karlsson Köping-Kolsva OK 11:41
  351880   Gunborg Westin Leksands OK 11:43
  263711   Sonia Johansson Kvarnsvedens GOIF OK 11:45
  262602   Irma Bjärud Västerbergslagens OL 11:47
  263335   Ing-Marie Mozelius Stora Tuna OK 11:49
  18501   Gurli Back Fagersta OK 11:51
  25086   Ingalill Westberg SK Trim/Virsbo 11:53


D60    2290 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  30448   Karin Josefsson IFK Hedemora OK 11:22
  263383   Margareta Löfkvist Bjursås OK 11:24
  27302   Ingrid Jansson Säterbygdens OK 11:26
  244847   Margareta Löfqvist Västerås SOK 11:28
  25085   Ingrid Liljebrand SK Trim/Virsbo 11:30
  18444   Eva Kjellman Vandrarringen 11:32
  36730   Christina Westman Hudiksvalls IF 11:34
  43156   Berit Ståhl Avesta OK 11:36
  212578   Siv Frodin Köping-Kolsva OK 11:38
  27082   Maud Sundén OK Järnbärarna 11:40
  19899   Solveig Svahn Ockelbo OK 11:42
  43456   Lena Wahss IFK Hedemora OK 11:44


D55    2470 meter    12 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36185   Helena Hemström Gävle OK 10:59
  24910   Anna-Karin Johansson Vandrarringen 11:01
  25314   Annika Norström Hallstahammars OK 11:03
  39065   Lena Jakobsson Västerås SOK 11:05
  16893   Evy Johansson Sala OK 11:07
  43816   Ing-Marie Åsenlund Gävle OK 11:09
  18488   Marianne Einarsson Fagersta OK 11:11
  19013   Annica Lindell Lang Västerbergslagens OL 11:13
  16904   Britt Eriksson Sala OK 11:15
  38482   Solweig Palm Avesta OK 11:17
  228043   Lena Hedman Hallstahammars OK 11:19
  18436   Berit Werner-Erichsen Vandrarringen 11:21


D50    2610 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245621   Karin Westholm Västerås SOK 11:30
  43483   Gunilla Håkansson Dalaportens OL 11:32
  42951   Marie Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 11:34
  25308   Gudrun Persson Hallstahammars OK 11:36
  263382   Britt Björklund Bjursås OK 11:38
  29798   Annika Broström Köping-Kolsva OK 11:40
  571015   Lena Larsson Sala OK 11:42
  42557   Stina Ryman Grycksbo IF OK 11:44
  408705   Carina Eriksson Skutskärs OK 11:46
  351454   Marita Stadig SK Trim/Virsbo 11:48
  37160   Ritva Kärkkäinen Avesta OK 11:50


D45    2710 meter    18 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  249504   Titti Rudh Avesta OK 11:01
  350584   Anika Henriksson Korsnäs IF OK 11:03
  262270   Åsa Boberg Söderhamns OK 11:05
  202283   Annika Davidsson Västerås SOK 11:07
  27451   Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmård 11:09
  259202   Eva Walheim Robertsfors IK 11:11
  259210   Maria Sahlin Arboga OK 11:13
  402708   Christina Englöf Köping-Kolsva OK 11:15
  402757   Maria Skantz OK Triangeln 11:17
  42537   Marita Karlsson Mood Länna IF 11:19
  241576   Carina Rosendal Mälarö SOK 11:21
  15000   Birgit Åkerblom Stora Tuna OK 11:23
  257350   Eva Bergström IFK Umeå 11:25
  259191   Sylvia Broström OK Hedströmmen 11:27
  262301   Eva Lindström Västerås SOK 11:29
  19787   Agneta Fries Umeå OK 11:31
  19438   Mia Gustafsson OK Kåre 11:33
  262603   Marianne Ottosson Västerbergslagens OL 11:35


D40    3070 meter    11 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  261531   Anna-Lena Gustafsson Gagnefs OK 11:16
  344483   Eva Myrin Västerås SOK 11:18
  38670   Katarina Hansson OK Hammaren 11:20
  355280   Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 11:22
  350505   Anki Gustafsson Säterbygdens OK 11:24
  351180   Anette Sjöberg Gävle OK 11:26
  304963   Lena Brynfors Västerbergslagens OL 11:28
  27328   Carina Sandberg Säterbygdens OK 11:30
  209665   Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 11:32
  344474   Elisabeth Westman Västerås SOK 11:34
  306061   Ann Lyrberg Valbo Allmänna IF 11:36


D35    3090 meter    9 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25311   Marie Berggren Surahammars SOK 11:01
  701108   Sussie Lindh Avesta OK 11:03
  37271   Anna Lindblad Västerbergslagens OL 11:05
  347469   Annika Sundström Västerås SOK 11:07
  36204   Ulrika Jansson OK Kåre 11:09
  342986   Malin Wanner Avesta OK 11:11
  38294   Lina Andersson OK Roslagen 11:13
  343997   Anna Lundh Surahammars SOK 11:15
  43121   Anna-Karin Lövgren Avesta OK 11:17


D21    3340 meter    20 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
61 345087   Petra Gustafsson Surahammars SOK 10:56
62 426264   Helén Eriksson Surahammars SOK 10:58
63 16917   Evelin Johansson Sala OK 11:00
64 12008 308 Christine Persson Gävle OK 11:02
65 355855   Karin Ståhl OK Kåre 11:04
66 13941 421 Elin Woxlin IF Thor 11:06
67 264695   Karin Möllerberg Valbo Allmänna IF 11:08
68 810706 122 Sofi Thorsell Västerås SOK 11:10
69 205412   Elisabet Enmark Gävle OK 11:12
70 28998 326 Karin Holm Dalaportens OL 11:14
71 403625   Susanne Hedlund OK Kåre 11:16
72 30435   Katarina Goude IFK Hedemora OK 11:18
73 791122 107 Cecilia Einarsson Västerås SOK 11:20
74 43815   Helena Backlund Gävle OK 11:22
75 820514   Martina Arkåsen Falköpings AIK OK 11:24
76 43034 114 Anna Zetterberg Västerås SOK 11:26
77 720700 342 Annika Ridell IF Thor 11:28
78 15154 158 Juliette Soulard Stora Tuna OK 11:30
79 18820   Ingela Eriksson Gävle OK 11:32
80 214388   Jenny Johansson Valbo Allmänna IF 11:34


D18    3070 meter    6 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226324   Pernilla Bengtsson Sala OK 11:30
  42540   Madelene P-Bergstrand Länna IF 11:32
  38657   Frida Palm Avesta OK 11:34
  910516 559 Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 11:36
  262607   My Ottosson Västerbergslagens OL 11:38
  900209 605 Lisa Karlsson Mood Länna IF 11:40


D16    2920 meter    22 anmälda    Start 1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226968   Helena Lundh Länna IF 10:57
  920426   Klara Alm Länna IF 10:59
      Vakant Vakant 11:01
  227790   Alicia Walheim Robertsfors IK 11:03
  931007   Sofia Forngren OK Enen Enköping 11:05
  930526   Frida Winterås Västerbergslagens OL 11:07
  920812   Stina Skyttner Ljusdals OK 11:09
      Vakant Vakant 11:11
  42999   Malin Engström OK Kåre 11:13
  262606   Tove Ottosson Västerbergslagens OL 11:15
      Vakant Vakant 11:17
  264686   Lisa Risby OK Kåre 11:19
  405178   Johanna Linder Umeå OK 11:21
  207509   Amanda Utter Västerås SOK 11:23
      Vakant Vakant 11:25
  403985   Hanna Holmgren Västerås SOK 11:27
  348047   Martina Karlsson Norbergs OK 11:29
  42539   Amanda Anttila-Eriksson Länna IF 11:31
  263394   Maria Björklund Bjursås OK 11:33
  920404 441 Filippa Lundberg Västerås SOK 11:35
      Vakant Vakant 11:37
  226222   Malin Ekman Sala OK 11:39


D14    2540 meter    28 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Vakant Vakant 11:00
  351179   Moa Enmark Gävle OK 11:02
  343365   Matilda Lidman Fransson Vandrarringen 11:04
  244259   Hanna Urby Västerås SOK 11:06
  29786   Sofia Persson Köping-Kolsva OK 11:08
  364948   Linnea Eriksson Rembo IK 11:10
      Vakant Vakant 11:12
  341593   Sara Andersson Norbergs OK 11:14
  408882   Hanna Gustafsson OK Kåre 11:16
  226994   Johanna Skantz-Lundin Länna IF 11:18
  950313   Caroline Hermansson Kvarnsvedens GOIF OK 11:20
  940925   Maria Åkerblom Stora Tuna OK 11:22
  343389   Lisa Jonson Vandrarringen 11:24
      Vakant Vakant 11:26
  402143   Maria Fredriksson Länna IF 11:28
  355281   Linnéa Hahne Insjöns IF OK 11:30
  209616   Evelina Bergsten Köping-Kolsva OK 11:32
  351174   Hanna Sjöberg Gävle OK 11:34
  342840   Erika Mickelson Avesta OK 11:36
  403603   Kajsa Engström OK Kåre 11:38
      Vakant Vakant 11:40
  39862   Åsa Ramberg Hallstahammars OK 11:42
  302214   Elsa Graneland Malungs OK Skogsmård 11:44
  950113   Linnea Malmberg Stora Tuna OK 11:46
  348048   Elin Öström Norbergs OK 11:48
      Vakant Vakant 11:50
  42755   Sonja Palm HJS-Vansbro OK 11:52
  209652   Teresa Stafström Köping-Kolsva OK 11:54


D12    2260 meter    19 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  225139   Viktoria Andersson OK Triangeln 11:16
  344686   Rebecca Mårtensson Köping-Kolsva OK 11:18
      Vakant Vakant 11:20
  352057   Hanna Barkegren Stora Tuna OK 11:22
      Vakant Vakant 11:24
  342948   Rebecka Tallgren Västerbergslagens OL 11:26
  263399   Anna Björklund Bjursås OK 11:28
  207201   Sandra Näslund Västerås SOK 11:30
      Vakant Vakant 11:32
  205387   Matilda Dammvik Stora Tuna OK 11:34
  341818   Sara Hamrefors Västerås SOK 11:36
  249542   Amanda Daniels Avesta OK 11:38
  225147   Pernilla Andersson OK Triangeln 11:40
  27306   Elina Arvidsson Säterbygdens OK 11:42
      Vakant Vakant 11:44
  343713   Emma Helmersson Vandrarringen 11:46
      Vakant Vakant 11:48
  341566   Jenny Lindberg Vandrarringen 11:50
  340264   Victoria Byman Västerås SOK 11:52


D10    2110 meter    9 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  231284   Madeleine Liljedahl Västerbergslagens OL 10:59
      Vakant Vakant 11:01
  234723   Jonna Jungåker Korsnäs IF OK 11:03
  209823   Emma Yvell Kvarnsvedens GOIF OK 11:05
      Vakant Vakant 11:07
      Vakant Vakant 11:09
  226419   Mirjam Dalén Sala OK 11:11
      Vakant Vakant 11:13
      Vakant Vakant 11:15


U4    2540 meter    7 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  343094   Elin Pettersson Surahammars SOK  
  261541   Gustav Stenquist Gagnefs OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


U3    2490 meter    9 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228753   Alexander Sahlin Arboga OK  
  404238   Carl Karlsson Norbergs OK  
  261544   Pär Stenquist Gagnefs OK  
  207539   William Andersson Västerås SOK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


U2    2120 meter    22 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
      Alexandra Jonsson Vandrarringen  
  244769   Axel Henriksson Fagersta OK  
  404266   Daniel Lönn Norbergs OK  
  229479   Emil Arvidsson Säterbygdens OK  
  343761   Erik Helmersson Vandrarringen  
  249549   Hanna Daniels Avesta OK  
      Jonathan Jonsson Vandrarringen  
  347447   Julia Andersson OK Roslagen  
  245106   Kristin Andersson Bjursås OK  
  248252   Lisa Dammvik Stora Tuna OK  
  340285   Lovisa Byman Västerås SOK  
  347386   Magdalena Mosslind Vandrarringen  
  347416   Maja Mosslind Vandrarringen  
  344681   Rebecka Stafström Köping-Kolsva OK  
  709000   Tindra Jernström Avesta OK  
  227325   Viktor Barkegren Stora Tuna OK  
  42746   Zeb Palm HJS-Vansbro OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


U1    2110 meter    14 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  501691   Arvid Roos OK Linné  
      Astrid Matsdotter Norbergs OK  
  256698   Cornelia Lundén Avesta OK  
  343119   Erik Pettersson Surahammars SOK  
  248411   Jakob Sjöberg Gävle OK  
  350699   Julia Grönberg Korsnäs IF OK  
  343237   Julia Wanner Avesta OK  
  244776   Melker Henriksson Fagersta OK  
  244079   Peter Åberg Korsnäs IF OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


INSK    2110 meter    17 anmälda    Start 2    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  227199   Adam Hahne Insjöns IF OK  
  347179   Alice Andersson Västerås SOK  
  362581   Andreas Näslund Västerås SOK  
      Arvid Matsson Norbergs OK  
  344345   Axel Andersson Norbergs OK  
  244736   Edvin Henriksson Fagersta OK  
  341374   John Norrbom Sala OK  
      Karin Myrehed Västerås SOK  
  16920   Katja Dalén Sala OK  
  404195   Lilian Palm HJS-Vansbro OK  
  244047   Matilda Grönberg Korsnäs IF OK  
  38109   Oliver Karlsson Norbergs OK  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  
      Vakant Vakant  


Skapad 2008-04-30 11:11:06 med OLA version 3.5.1